Balti Noorte meistrid vanuseklassides U13, U15 ja U17 on selgunud

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus, A Le Coq Spordihoones viie riigi noortekoondiste jõuproov sulgpallis – Balti Noorte Võistkondlikud ja Individuaalsed Meistrivõistlused.

Võistkondliku turniiri tegi eriliseks esmakordselt kasutuses olnud punktisüsteem – võistkondlikul kohtumisel mängiti järjest viis erinevat mänguliiki kokku 100 punktini.

U17 vanuseklassi võitsid Eesti noored, kes alistasid teise koha saavutanud Leedu koondise tulemusega 100:58.

Eesti noored jätsid koju ka U15 vanuseklassi võidukarika. Teisele kohale tulnud Soome koondis alistati tulemusega 100:96.

U13 vanuseklassi karikas rändas võitjatega koos Leetu, Eesti koondisele väärikas teine koht. Leedu ja Eesti vaheline mäng jäi Leedu kasuks tulemusega 100:96.

U15 võistkondade autasustamine (2. koht Soome, 1.koht Eesti, 3.koht Leedu), U17 võistkondade autasustamine (2. koht Leedu, 1.koht Eesti, 3.koht Soome). Fotod: Silja Segal

Vaata kõiki võitskondlike turniiri tulemusi siit.

Võistkondlikule turniirile järgnes individuaalturniir. Kolmikvõidud võtsid Catlyn Kruus ja Tauri Kilk. Kaks meistritiitlit kuulusid Artur Ajupovile.

Võistluste naelaks kujunes neidude U17 finaalmäng, mis kestis lausa 68 minutit. Otsustavas kolmandas geimis Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse vahel omasid mõlemad mängijad kolme matšpalli. Kolmanda geimi lõpus osutus kindlamaks Catlyn Kruus, kes võitis geimi 30:28 ja seega kogu mängu 2:1, mis tõigi esikoha, Noormeeste üksikmängus ei olnud väärilist vastast Artur Ajupovile, kes alistas finaalis oma vastase 2:0.

Ka U17 vanuseklassi kõik paarismängu esikohad jäid Eestisse. Naispaaris võitsid Catlyn Kruus ja Ramona Üprus kõiki vastaseid ülekaalukalt 2:0. Noormeeste paarismängu võitjad Tauri Kilk ja Artur Ajupov suutsid finaali võita tulemusega 2:0.  Kolm geimi pidid segapaarismängu finaalis pingutama Catlyn Kruus ja Tauri Kilk, kes suutsid Soome segapaari võita 21:16, 23:25, 21:15.

Lisaks paarismängu võitudele U17 vanuseklassis, oli Tauri Kilk parim ka U15 üksikmängus. U15 vanuseklassi segapaarismängus krooniti võitjateks Mia Kask ja Mario Kirisma.

U13 vanuseklassis esikohta Eestisse ei tulnud. Teise koha saavutasid U13 poiste paarismängus Daniel Kornejev ja Andrei Schmidt ning U13 segapaarismängus Andrei Schmidt ja Laura-Liis Kale.

Vaata kõiki individuaalturniiri tulemusi siit.