Kristin Kuuba jõudis Itaalias Euroopa karikaetapil veerandfinaali

13.-16.detsembrini Itaalias toimuval Yonex Italian Internationalil 2018 jõudis Kristin Kuuba naisüksikmängus veerandfinaali.

Esimese ringi kohtumises alistas kaheksanda paigutusega Kristin Sabina Milova Tšehhist tulemusega 21-11; 21-18 ja teises ringis Sonia Goncalvese Portugalist 21-4; 21-8. Veerandfinaalis kohtus Kristin taas Beatriz Corralesega Hispaaniast, keda ta hiljuti SaarLorLux Openil kolmes geimis võitis. Seekord võitis kohtumise esimese paigutusega Beatriz, tulemusega 17-21; 16-21. Kristin jäi jagama 5.-8.kohta.

Naispaarismängus võitisd Kristin Kuuba ja Helina Rüütel esimese ringi kohtumise Itaalia paari Katharina Fink-Judith Mair vastu 21-10; 26-24. Teises ringis tuli vastu võtta kaotus Korea paarilt Ye Jin Choi-Ye Ji Kim 11-21; 15-21.

Ragnar Sepp meesüksikmängu kvalifikatsiooni esimesest ringist edasi ei pääsenud.

Vaata kõiki tulemusi siit.

Avalikustati Yonex Estonian Internationalil osalejate nimekiri

10.-13.jaanuaril Kalevi Spordihallis toimuva Yonex Estonian Internationali osalejate nimekiri on avalikustatud. Nimekiri on leitav siit. Kasutatud 13.detsembri BWF edetabelit.

Eesti mängijad Euroopa karikaetapil Itaalias

Neljapäeval, 13.detsembril algab Itaalias, Milaanos turniir Yonex Italian International 2018. 25 000 dollarilise auhinnafondiga turniiril võistlevad kolm Eesti mängijat – Kristin Kuuba, Helina Rüütel ja Ragnar Sepp.

Naisüksikmängus on Kristinil (BWF 81) kaheksas paigutus ja tema esimese ringi vastane on Sabina Milova (BWF 235) Tšehhist. Nende kohtumine leiab aset reedel kell 11.00 kohaliku aja järgi.

Naispaarismängus kohtuvad Kristin ja Helina kodusel pinnal mängivad paari Katharina Fink ja Judith Mair.

Ragnar Sepp alustab turniiri meesüksikmängu kvalifikatsioonist ukrainlase Oleksandar Shmundyak vastu.

Turniiri muudab eripäraseks sünteetilise Yonexi sulgpalli kasutamine testimise eesmärgil, mis on heakskiidetud BWF poolt.

Auhinnalised kohad turniirilt Estonian Youth International 2018

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus lisaks Juunioride ja U17 Euroopa karikaetappidele turniir vanuseklassidele U11 kuni U15 – Estonian Youth International 2018.

Eesti noored sulgpallurid saavutasid sellel turniiril mitmeid auhinnalisi kohti.

U11 vanuseklassis saavutas Marti Joost teise koha, finaalis jäi kolmes geimis alistamatuks Vladyslav Kunin Ukrainast 21-14; 9-21; 9-21. U11 poiste paarismängu teine koht jäi samuti Eestisse. Finaalis kaotasid Marti Joost ja Rasmus Roogsoo Ukraina paarile Timofii Kadiemin- Vladyslav Kunin 19-21; 10-21.

U13 vanuseklassis saavutasid poiste paarismängus kolmanda koha Daniel Kornejev-Andrei Schmidt, kes kolmanda koha mängus alustasid Vene paari Vsevolod Cherkasov-Georgii Sivtsev 21-12; 21-17.

U15 vanuseklassis saavutasid poiste paarismängus kolmanda koha Mario Kirisma-Robin Schmalz, kui kolmegeimilises kolmanda koha mängus alistati Inglismaa paar Nadeem Dalvi-Liam Purton tulemusega 21-13; 18-21; 21-15.

Eesti jäi sulgpalli võistkondlikul EM-l jagama 9. kohta

Eesti koondis sai võistkondliku EM alagrupiturniiril Prantsusmaa järel teise koha ja jäi sellega kokkuvõttes jagama EM-l 9 kohta. Nädalavahetusel selgitati üle Euroopa peetud valikturniiridel seitse võistkonda, kes koos tiitlikaitsja Taaniga mängivad veebruaris EM finaalturniiril. Eesti sai eelmistes kohtumistes sarnaselt Prantsusmaaga jagu Slovakkiast ja Fääri saartest ning nii otsustas finaalturniirile sõitja omavaheline kohtumine. Kohtumise eel võis kindlaks favoriidiks pidada Prantsusmaad, kes oli alagrupis esimese asetusega ja kelle ridades mängib mitu EM medaliomanikku.

Sellegipoolest suutis Eesti koondis anda Prantsumaale korraliku lahingu. Esimeses kohtumises läksid meeste üksikmängus vastamisi Raul Must ja eelmise aasta juunioride Euroopa meister Toma Junior Popov. Must alustas mängu hästi, võites esimese geimi, kuid sealt edasi enam nooremale konkurendile vastu ei saanud. Prantsusmaa läks Popovi võiduga 18-21, 21-10, 21-8, 1-0 juhtima. Järgmisena tulid väljakule naiste üksikmängus Kristin Kuuba ja Marie Batomene. Kuuba jäi kaotusseisu, kui suutis end sealt välja võidelda ja viigistas mängude seisu tulemusega 12-21, 21-16, 21-16. Meeste paarismäng oli ainuke kohtumine, kus prantslased said kiire võidu, kui Ronan Labar ja Thom Gicquel võitsid Kristjan Kaljuranda ja Raul Käsnerit 21-11, 21-11. Naiste paarismängus suutsid Kristin Kuuba ja Kati-Kreet Marran üllatada selle aasta EM hõbemedaliste Emelie Lefeli ja Anne Trani võttes esimese geimi võidu ja juhtides teise geimi teise pooleni. Seejärel suutsid prantslased end koguda ja kindlustasid võiduga  19-21, 21-15, 21-12 Prantsusmaale kogu kohtumise võidu ja edasipääsu finaalturniirile. Viimane viies mäng enam võitja saatuse osas rolli ei mänginud, kuid kujunes nauditavaks võitluseks, kui Helina Rüütel ja Kristjan Kaljurand sundisid eelmise aasta EM medaliste Ronan Labari ja Audrey Mittelheisserit kõiki oskusi välja panema ja jäid napilt alla pea tund aega kestnud kolme geimilises mängus 22-20, 17-21, 17-21.

Võistkondlik EM peetakse igal teisel aastal. Saavutatud 9. koha jagamine on seni Eesti koondise parim tulemus.

Kodusel Juunioride Euroopa karikaetapil jõudsid veerandfinaali ainult Kapanen ja Korobova

7.-9. detsembril Tartus toimunud Euroopa Juunioride karikaetapil Yonex Estonian Junior 2018 jäi Eesti mängijate parimaks saavutuseks veerandfinaal, kuhu jõudis naispaar Karina Kapanen-Victoria Korobova. Esimeses ringis alistati Leedu paar Vitalija Movsovic-Kornelija Urbonaviciute 21-9; 21-11, kuid veerandfinaal kaotati Inglismaa neidudele Asmita Chaudhari-Hope Warner 12-21; 9-21.

Meesüksikmängus jõudis kaheksandikfinaali kolm Eesti noormeest. Teisena paigutatud Karl Kert alistas teises ringis soomlase Eero Lauri 21-15; 24-22, seejärel tuli vastu võtta kaotus Egor Kholkinilt Venemaalt 18-21; 19-21. Seitsmendana paigutatud Hans-Kristjan Pilve võitis teises ringis Rootsi mängija Oscar Reuterhalli 21-13; 19-21; 21-13. Kaheksandikfinaalis kaotas Hans-Kristjan Vene mängijale Georgii Lebedevile 19-21; 18-21. Paigutuseta Artur Ajupov võitis teises ringis Luksemburgi mängijat Leo Hölzmeri 22-20; 21-16. Seejärel tuli vastu võtta kaotus hispaanlaselt Ernesto Baschwitzilt 20-22; 15-21; 8-21.

Naisüksikmängus ja nais- ja segapaarismängudes Eesti mängijad esimestest ringidest edasi ei jõudnud.