Kuuba naasis võistluspausilt edukalt

22.03.2024

Täna alustas Polish Openil põhiturniiril võistlust Eesti esireket Kristin Kuuba. Kuubale oli see esimene võistlus peale vigastusest tingitud paarikuulist võistluspausi. Turniiriks teise asetuse saanud Kuuba kohtus avaringis Amalie Schulziga Taanist (BWF 84). Tasavägises mängus kallutas Kuuba mõlema geimi lõpud enda kasuks ja võitis mängu 23-21, 21-19. Teises ringis, kuueteistkümne parima seas, tuleb Kuuba vastaseks Tiffany Ho Austraaliast (BWF 96).

Poolas võistlesid Eesti mängijatest veel Tauri Kilk ja Karl Kert, kes alustasid võistlust kvalifikatsiooniturniirilt. Tauri Kilk jäi nii üksik- kui paarismängus põhivõistlusest võidu kaugusele. Üksikmängus alistas Kilk esmalt Simon Schenki Saksamaalt 21-10, 21-12. Seejärel tuli raskes mängus võit kvalifikatsioonis kuuenda paigutusega prantslase Yohan Barbieri vastu 21-14, 15-21, 24-22. Kvalifikatsioonifinaali jõudis Eesti meister võiduga tšehhi Daniel Dvoraki üle 22-20, 21-13. Otsustavad mängus kohtus Kilk Singapuri mängija Lau Jun Hui Marcusega. Kilk võitis esimese geimi, kuid kahes järgmises enam vastase rünnakutele vastust ei leidnud ja pidi leppima kaotusega 21-18, 13-21, 10-21.

Karl Kert sai kvalifikatsiooniturniiril kaks võitu. Kert võitis avamängus Sebastian Pinkowiczi Poolast 21-11, 21-16. Teises mängus tuli võit bulgaarlase Ivan Rusevi vastu 16-21, 21-15, 21-12. Kolmandas kohtumises läks Kert vastamisi kvalifikatsioonis neljanda paigutusega indialase Subhankar Deyga ja jäi alla 8-21, 18-21.

Paarismängus pidid Kert ja Kilk alustama samuti kvalifikatsioonivõistluselt. Esimeses mängus tuli võit Poola paari Kajetan Baranowski ja Tomasz Buda üle 21-16, 21-10. Põhivõistlusele pääseja otsustanud kohtumises olid eestlaste vastasteks taanlased Jonathan Melgaard ja Otto Reiler. Võitja selgitamiseks läks vaja kolme geimi ning põhiturniirile pääsu tagasid Melgaard ning Reiler tulemusega 21-11, 22-24, 21-14.

Võistluse tulemused siin. Võistluste otsepilt siin.