Eesti mängijad võistlevad Soomes

10.10.2023

Täna algas Vantaas, Soomes Arctic Open, mis kuulub HSBC BWF  World Tour Super 500 kategooria hulka. Eesti mängijad on esindatud igas mängusliigis.

Tänane päev algas kvalifikatsiooni mängudega, naiste üksikmängus kohtus Ramona Üprus Iisraeli mängija Heli Neimaniga. Tasavägise avageimi suutis Neiman enda kasuks pöörata geimi lõpus ja Üprusel tuli vastu võtta 19:21 kaotus. Teine geim oli mäng veel tasavägine kuni seisuni 11:11, pärast mida suutis eestlanna võita vaid kaks punkti ja vastu tuli võtta kaotus 13:21.

Meeste paarismängus alustasid kvalifikatsioonist Kristjan Kaljurand/Raul Käsner ja Anton Berik/Mikk Õunmaa. Kaljurand/Käsner läksid vastamisi Saksamaa paariga Daniel Hess/Patrick Scheieliga. 40 minutit kestnud kohtumisest väljusid võitjatena sakslased. Avageimis juhtisid geimi Kaljurand/Käsner seisul 18:17. Enne seda suutis Eesti paar hoida edukalt ka mitme punktilist eduseisu, kahjuks geimi lõpp läks Saksamaa paari poole seisuga 21:19. teine geim oldi mängus seisuni 10:10, kuid pärast joogipausi pöördus mäng Saksamaa paari kasuks. Teine geim lõppes eestlaste jaoks kaotusega 16:21. Berik/Õunmaa läksid vastamisi Iirimaa paariga Joshua Magee/Paul Reynoldsiga, avageimi kaotasid eestlased 14:21. Teine geim viigistati mäng seisul 19:19, paraku viimased kaks punkti jäid meie paarile tulemata ja vastu tuli võtta kaotus 19:21.

Täna ootab ees kvalifikatsiooni mäng veel segapaaril Õunmaa/Üprusel ja põhitabeli esimese ringi kohtumine Kristin Kuubal, kui vastaseks on hiinlanna Yi Man Zhang.

Võistluste tabelid saadaval siin ja otsepilt nähtaval siin.