Sulgpalli Juunioride EM tiitlile mängivad Prantsusmaa ja Taani

Tallinnas toimuvatel sulgpalli Juunioride Euroopa Meistrivõistlustel selgusid võistkondliku turniiri finalistid.

Veerand- ja poolfinaalides suuri üllatusi ei sündinud ja teisipäeva hommikul mängitavasse võistkonnavõistluse finaali jõudsid kaks peamist favoriiti Prantsusmaa ja Taani.

Esimese asetusega Taani sai veerandfinaalis 3:1 võidu Šotimaa üle ja alistas samade numbritega poolfinaalis Saksamaa. Sakslased suutsid võidu võtta meeste üksikmängus, kui Lukas Resch võitis Magnus Johanneseni kolmes geimis 19-21, 21-14, 21-19. Naiste üksikmängu ja paarismängu ning segapaarismängu võidud kuulusid aga taanlastele, kes sellega kindlustasid endale finaalikoha.

Nende vastaseks on tiitlit kaitsev Prantsusmaa koondis. Prantsusmaa noored võitsid veerandfinaalis tulemusega 3:1 Tšehhi. Veelgi kindlam võit saadi poolfinaalis 3:0 Venemaa üle. Olulist rolli mängis selles väga hea esituse teinud Leonice Huet, kes tõi võidupunkti nii naisüksik- kui ka naispaarismängus,

Võistkondlik Juunioride Euroopa meister selgub teisipäeval kell 10:00 Kalevi Spordihallis.