Eestlased võistlevad Finnish Openil

5.-8. aprillil toimub Soomes Euroopa karikaetapp Finnish Open.

Meesteüksikmängus kvalifikatsioonist keegi end põhiturniirile seekord ei mänginud. Kõige lähemale jõudis Karl Kert, kes võitis soomlase Kasper Lehikoineni, kuid seejärel jäi tasavägises mängus alla Kanishq M’le Indiast, kes võitis kohtumise 21-16; 21-17. Ka Mihkel Laanes jõudis kvalifikatsioonis teise ringi, kuid India esindaja Gurusaidutt võitis kohtumise kahes geimis.

Naiste üksikmängus jõudis Helis Pajuste kvalifikatsiooni kolmandasse ringi, kus kohtus venelanna Ksenia Evgenovaga, kes hoiab maailma edetabelis 134. kohta. Helis kaotas kohtumise 21-9 ja 21-16 ning põhitabelisse ei jõudnud. Ainsa eestlasena alustas põhitabeli esimesest ringist Getter Saar, kes kohtus turniiri 8. asetusega Indoneesia esindajanna Ruselli Hartawaniga, kellele kaotas kahes geimis.

Meespaarismängus alustasid põhiturniirilt Kristjan Kaljurand – Raul Käsner ja Marcus Lõo – Karl Kert. Käsner ja Kaljurand kohtusid esimeses ringis Indoneesia paari Akbar Bintang Cahyono – Moh Reza Pahlevi Isfahaniga, kuid kaotasid  kohtumise kahes geimis. Lõo ja Kert läksid vastamisi maailma 69. meespaari Francis Alwin – K. Nandagopaliga. Sel korral veel jaksu vastaste alistamiseks polnud ja eestlased kaotasid mängu 21-9; 21-12. Hans Kristjan Pilve ja Alexander Raudsepp kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud.