Kristin Kuuba sai Portugali turniiril 9. koha

Portugalis toimuval sulgpalli Euroopa Karikaetapil läks üksikmängus eestlastest kõige paremini Kristin Kuubal, kes jäi jagama 9. kohta. Esimeses ringis mängis maailma edetabelis 109. kohal asuv Kristin Katerina Tomalovaga Tšehhist (BWF 116) ja sai kindla võidu 21-14, 21-10. “Jäin mänguga rahule. Suutsin mängu enda kontrolli ajal hoida ning eriti heameel on selle üle, et suutsin võrgus domineerida, mis tõi ka edu”, lausus Kuuba peale mängu. Sama vastasega on Eesti esireket kohtunud mitmel korral, kus esimeses viies mängus tuli tasavägise kohtumise järel vastu võtta kaotus. “Varasemalt on tegu olnud minu jaoks ebamugava vastasega. Nüüd olen teda teist korda järjest võitnud ja täna juba väga kindlalt. Hea tunne, et olen mängu taseme poolest temast mööda läinud”, võttis Kristin Kuuba kohtumise kokku. Kaheksandikfinaalis tuli vastaseks jaapanlanna Yuri Nakamura, kes mängib esimest rahvusvahelist turniiri. Jaapani naiste üksikmängu tase on aga väga kõrge, maailma edetabelis kuulub kahekümne parima sekka koguni viis jaapanlannat, nii osutus ka Nakamura hea tasemega mängijaks. Eelnevates ringides alistas Nakamura teisegi eestlanna Helina Rüüteli, kui kvalifikatsiooni turniiri otsustavas kohtumises võttis võidui 21-14, 21-7. Kristin Kuuba suutis Nakamurale anda tugevama lahingu, kuid pidi siiski vastu võtma kaotuse. Esimeses geimis juhtis Kristin pidevalt mõne punktiga ja sai geimivõidu. Teine geim läks kiirelt jaapanlannale. Ka otsustava geimi keskpaigaks sai Kristin viiepunktilise edu, kuid seejärel suutis Nakamura võtta omakorda kaheksa punkti järjest ja mängu võidu 18-21, 21-7, 21-16.

Getter Saar pidas esimeses ringis kolmegeimilise mängu võistlustel esimese paigutusega Natalia Perminovaga Venemaalt (BWF 60), kuid jäi lõpuks alla 13-21, 21-7, 15-21.

Paarismängus oli Kristin Kuubal ja Helina Rüütelil, kes maailma edetabelis 62. kohal, teine asetus, mistõttu oldi avaringis vabad. Teises ringis tuli eestlannadele vastu Hiina Taipei paar Li Zi Qing ja Chun Hsun Teng. Esimeses geimis tuli Eesti paaril mitmeid lihtvigu ja geim kaotati 10-21. Teine geim kujunes aga tasavägiseks ja pinge püsis viimaste punktideni. Seisul 18-20 suutsid Kuuba ja Rüütel päästa kaks matšpalli, kuid pidid siiski leppima kaotusega 10-21, 21-23.

Meeste üksikmängus Marcus Lõo ja Mihkel Laanes põhiturniirile ei jõudnud. Paarismängus saadi põhiturniiri esimeses ringis kaotus Austria paarilt Philip Birker ja Dominik Stipsits 14-21, 17-21. Segapaaris kaotasid Marcus Lõo ja Helina Rüütel Paul Reynoldsile ja Rachael Darraghile 17-21, 16-21.