Eestlased tegid Leedus eduka tulemuse

Nädalavhetusel toimus Leedus, Vilniuses U17 ja U15 noorte turniir Yonex Lithuanian 2017. Eesti noormängijad tegid võistlustel suurepärased tulemused.

Meesüksikmängus jõudis Hans-Kristjan Pilve poolfinaali, kus kohtus turniiri 1. asetusega soomlase Victor Lindahliga. Poisid pidasid raske ja tasavägise kolmegeimilise mängu (10-21; 21-12 ja 21-15), kus võitjana siiski väljus Lindahl.
Naistest tegid head tulemused naisüksikmängus Catlyn Kruus ja Arina Krõlova. Catlyn jõudis välja kolmandasse ringi, kus tuli talle vastu hilisem turniirivõitja ukrainlanna Anastasiya Prozorova, kelle paremust pidi Kruus tunnistama kahes geimis. Arina jõudis samuti kolmandasse ringi, kuid tema tee lõpetas turniiri 2. asetusega ukrainlanna Valeriya Rudakova.

Meespaarismängus tegid tubli töö Artur Ajupov ja Tauri Kilk, kes jõudsid poolfinaali. Pääsuks finaali tuli poistel alistada tugev Soome paar Victor Lindahl – Zechen Ma. Peeti pikk ja tasavägine kolmegeimiline mäng, kuid eestlased jäid siiski alla 13-21; 21-18 ja 21-19.

Ka segapaarismängus jõudsid Artur Ajupov ja Ramona Üprus poolfinaali, kus kohtusid Poola paari Patryk Kordek – Dominika Kwasnikuga. Kolmes geimis jäid siiski peale poolakad, 21-13; 22-24; 21-10.

Samal ajal toimus ka Yonex Lithuanian U15 turniir, kus kahekordseks kuldmedalistiks tuli Nõo SK mängija Oskar Männik. Oskar võitis meesüksikmängu ja meespaarismängu kulla koos klubikaaslase Rannar Zirkiga. Rannar tagas endale üksikmängus 4. koha. Naistest jõudis U13 vanuseklassi naisüksikmängus 4. kohale Kerttu Voore.