Sulgpalli MM-l tõi Viktor Axelsen 20 aastase vaheaja järel tiitli Euroopasse

Šotimaal Glasgows lõppenud maailmameistrivõistlustel võitis meeste üksikmängu kulla taanlane Viktor Axelsen. Finaalist kujunes tõeline publiku magnet, sest poolfinaalis RIO OM võitja Chen Longi alistanud parima Euroopa mängija Axelseni vastaseks tuli sulgpalli legend, mitmekordne olümpiavõitja ja maailmameister Lin Dan. Finaal kujunes tasavägiseks, kuid läbi mängu hoidis initsiatiivi enda käes Axelsen võites tulemusega 22-20, 21-16. Viimati suutis Euroopa mängija maailmameistritiitli võita täpselt 20 aastat tagasi, kui MM toimus samuti Glasgows.

Naiste üksikmängust kujunes selle aasta MM finaalide pikim ja põnevaim heitlus. Finaali jõudis seitsmenda asetusega Nozomi Okuhara Jaapanist, kes lülitas eelnevalt konkurentsist RIO OM võitja ja tiitlikaitsja Carolina Marini. Samuti RIO OM hõbe ja neljanda asetusega Pusarla V Sindhu Indiast. Mõlemad mängijad näitasid absoluutsel tipptasemel sulgpalli ning finaal kujunes tunni ja viiekümneminutiliseks maratonmänguks, mille lõpuks pani end maksma Nozomi Okuhara 21-19, 20-22, 22-20.

Naiste paarismängu kuld läks Hiinasse Chen Qingchenile ja Jia Yifanile, kes võitsid Yuki Fukushima ja Sayaka Hirota Jaapanist. Pronksmedali said taanlannad Christinna Pedersen ja Kamilla Rytter-Juhl.

Ka meeste paarismängu kulla võitsid Hiina sulgpallurid. Liu Cheng ja Zhang Nan alistasid Mohammad Ahsani ja Riang Agung Saputro Indoneesiast. Segapaarismängus oli võimalus kahekordseks võitjaks tulla Chen Qingchengil koos paarilise Zheng Siweiga. Hiinalsed suutsid finaalis RIO OM võitjate Lilyana Natsiri ja Tontowi Ahmadi vastu hästi alustada, kuid pidi lõpuks tunnistama Indoneesia paari paremust 15-21, 21-16, 21-15. Segapaarismängus said Euroopa sulgpallurid kolmanda medali, kui inglased Gabrielle Adcock ja Chris Adcock võitsid pronksi.