• 08-DSC_0143.JPG

EV100 Eesti Meistrivõistlused 2018 tabelite loosimine toimub sel neljapäeval

02.-04. veebruaril toimuvad Tartus, A le Coq Spordimajas EV100 Eesti Meistrivõistlused.
Avalik tabelite loosimine toimub sel neljapäeval, 18.01.2018 Eesti Sulgpalliliidu kontoris, Tondiraba 11, kell 14:00.

Kristin Kuuba sai Tallinnas Euroopa karikaetapil 3. koha

Sulgpalli Euroopa karikaetapil “Yonex Estonian International 2018” sai naiste üksikmängus poolfinaali jõudnud Kristin Kuuba 3. koha. Ilusa turniiri teinud Kuuba, kes eelmistes ringides võitis ka endast maailma edetabelis 50 kohta kõrgemal asuvat neljanda asetusega mängijat Gayle Mahulettet Hollandist, täna poolfinaalis 18-aastase taanlanna Michelle Skodstrupi vastu rohtu ei leidnud. “Taanlanna mängis hästi, esimeses geimis suutsin vastu mängida, aga hiljem ei jõudnud tema kiire tempoga kaasa minna. Kuid kokkuvõttes jään turniiriga rahule”, arvas Kuuba peale mängu. Noor taanlanna, kes eelnevalt alistas veerandfinaalis teise asetusega Maria Mitsova, pääses võiduga Kristin Kuuba üle 21-18, 21-15 finaali. Skodstrupi finaalivastane oli Ksenia Polikarpova Venemaalt, kes noppis karikaetapi võidu.

Meeste üksikmängus said finaali neljanda asetusega maailma edetabli 80. reket prantslane Lucas Claerbout ja karjääri parimat võistlust tegev rootslane Jacob Nilsson. Esikoha pälvis sel korral prantslane Lucas Claerbout. Raul Musta teekond lõppes seekord veerandfinaalis.

Paarismängude kullad läksid Venemaale. Naispaaris võitsid oodatult esimese asetusega ja maailma edetabelis 46. kohal asuvad Ekaterina Bolotova ja Alina Davletova, kes on koos mänginud alles pool hooaega. Venelannad alistasid Jenny Moore ja Jessica Hoptoni 21-10, 21-10. Päeva põnevaimaks mänguks kujunes meeste paarismäng. Tiitli võitsid üllatajatena finaali jõudnud Andrei Parakhodin ja Nikolai Ukk, kes said jagu Peter Kaesebauerist ja Johannes Pistoriusest Saksamaalt 14-21, 21-18, 21-19.

Segapaarismängus läks turniirivõit Saksamaale Peter Kaesebauerile ja Olga Kononile.

Vaata kõiki tulemusi siit!

Kristin Kuuba Tallinnas Euroopa karikaetapil poolfinaalis

Kristin Kuuba jätkab sulgpalli Euroopa karikaetapil Yonex Estonian International head võistlust. Veerandfinaalis tuli kindel võit venelanna Ksenia Evgenova üle 21-17, 21-10. “Mängisin hästi ja kontrollisin mängu, olen võiduga väga rahul,” sõnas Kuuba peale veerandfinaali. Poolfinaalis ootab Kuubat noor taanlanna 18-aastane Michelle Skodstrup. Skodstrup maailma edetabelis veel kõrget kohta ei oma, kuna pole täiskasvanute turniiridel palju osalenud, kuid on Tallinnas konkurentsist lülitanud seitsemenda asetusega Alesia Zaitsava ja veerandfinaalis teise paigutusega Maria Mitsova Bulgaariast 21-11, 19-21, 21-19.

Tiitlikaitsja ja võistlustel parimat paigutust omanud Raul Must pidi kodupubliku kurvastuseks vastu võtma kaotuse, kui jäi alla Henri Aarniole Soomest 18-21,16-21. “Tänane mäng oli minu poolt ebastabiilne. Mõned punktid mängisin hästi, aga seejärel oli mitu punkti, kus oleksin pidanud kindlamalt mängima, kuid ei õnnestunud ja tulid vead sisse. Ei suutnud hästi tema tempos püsida, paar nädalat tagasi oli väike vigastus, mistõttu pidin tegema mõningase treeningpausi ja eks see ka mõjutas,” rääkis Must peale võistlust.

Poolfinaalid TTÜ Spordihoones 16.00.

Yonex Estonian International otseülekanne

Sulgpalli Euroopa Karikaetapi veerandfinaalidest näed otseülekannet siit.

Kristin Kuuba ja Raul Must veerandfinaalis

Sulgpalli Euroopa karikaetapi põhiturniir algas Eesti põhilootuste jaoks hästi. Naiste ükskikmängus rõõmustas kodupublikut Kristin Kuuba, kes alistas esimeses ringis neljanda paigutusega Gayle Mahulette Hollandist 21-9, 10-21, 23-21. “Olen selle võiduga väga rahul, ei oodanud, et võin endast maailma edetabelis viiskümmend kohta kõrgemal olevat mängijat võita. Esimeses geimis mängisin väga hästi, teise alguses olin natuke väsinud, kuid kolmandas suutsin jälle oma mängu mängida”, sõnas Kuuba. Teises kohtumises tuli kergem võit noore prantslanna Leonice Huet üle 21-19, 21-10 ja sellega jõudis Kuuba Tallinna turniiril üksikmängus esmakordselt veerandfinaali. “Veerandfinaal on minu jaoks kindlasti hea tulemus ja tuleb, mis tuleb”, oli Kristin Kuuba optimistlik.

Parima paigutusega Raul Must pidi veerandfinaali jõudmiseks alistama kaks noort Prantsusmaa mängijat. Esimene võit Leo Rossi üle tuli 21-14, 21-17. Teises ringis oli Musta vastane alles 17-aastane Arnaud Merkle, kes kuulub Euroopa juunioride parimate mängijate sekka. Musta võidunumbrid kujunesid 21-17, 21-17. “Raske mäng oli, kui sain teises geimis eduseisu arvasin, et mäng on juba tehtud ja ta on füüsiliselt ning vaimselt väsinud ja kaotasin korra keskendumise, mis võimaldas tal mängu tagasi tulla. Väga kergelt oleks seetõttu võinud tulla ka kolmas geim. Ta on kõva võitleja ja see näitab, et mäng ei lõpe enne, kui matspall on mängitud”, võttis Must kohtumise kokku. Musta veerandfinaali vastane on Henri Aarnio Soomest, kes võitis viienda paigutuega Gergely Krauszi Ungarist. “Tase on sellel võistlusel ühtlane ja sageli võidab see, kes on paremini häälestunud,” arvas Must eelseisvast mängust.

Getter Saar sai esimeses ringis jagu valgevenelannast Anastasiya Cherniyavskajast 21-15, 21-6, kuid kaotas kuueteistkümne parima seas Soraya de Visch Eijbergenile 10-21, 8-21.

Eestlastest oli võimalus veerandfinaalidesse jõuda veel meeste paarismängus Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril, kes esimeses ringis said jagu India paarist Adarsh Kumar ja Jagadish Yadav 21-16, 21-16, kuid pidid kaheksandikfinaalis võtma vastu kolmes geimis kaotuse Venemaa paarilt Andrey Parakhodin ja Nikolai Ukk.

Veerandfinaalid TTÜ spordihoones algavad laupäeval kell 10.00.

Karl Kert Yonex Estonian Internationalil põhiturniiril

Sulgpalli Euroopa Karikaetapil pääses meeste üksikmängus ainsa eestlasena põhiturniiril Karl Kert. Peale Kerti jõudsid otsustava mänguni veel Mikk Õunmaa ja Rainer Kaljumäe. Kuid ainsana suutis viimase ringi võita Kert alistades Miika Lahtineni Soomest 21-11, 21-14.

Paarismängudes said kvalifikatsioonist põhiturniirile Sigrid-Laura Moora ja Hannaliina Piho ning segapaarismängus Moora koos Mikk Õunmaaga.

Põhiturniiri mängud algavad reedel kell 09.00.  Ajakava siin.

Vaata esimese võistluspäeva galeriid siin.