Sulgpalli kooliprojekt „Sulgpall kõigile“

Sulgpall on olümpiaala ja kiireim reketispordiala maailmas. Sulgpall ühendab kiiruse, täpsuse, vastupidavuse ning taktikalise mõtlemise. Sulgpall on lõbus, pakkudes mängijatele põnevust ning positiivseid emotsioone. Sulgpall sobib suurepäraselt kooli kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundidesse. Koos saavad mängida poisid ja tüdrukud ning erineva sportimiskogemusega lapsed. Sulgpalli mängimiseks sobib iga spordi- ja koolisaal.

shuttletime_triiton

„Sulgpall kõigile“ on Rahvusvahelise Sulgpalliliidu algatatud koolidele suunatud programm. Projektiga on ühinenud üle 100 riigi kogu maailmas ja alates 2015. a on sellega liitunud ka Eesti. 2015. aastal jõudis sulgpall sel viisil 80 Eesti kooli.
„Sulgpall kõigile“ keskmes on koolitused õpetajatele. Koolitused annavad osalejatele teadmisi sulgpalli mängust ning sulgpalli tundide kavandamisest. See on projekt, mis aitab viia sulgpalli igasse kooli andes kooliõpilastele võimaluse teha alaga tutvust ja aktiivselt liikuda.

Hea õpetaja, oled oodatud “Sulgpall kõigile” koolitustele

Sel sügisel on tulemas uued „Sulgpall kõigile“ koolitused.

Koolitusele on oodatud osalema eelkõige üldhariduskoolide kehalise kasvatuse õpetajad, aga ka lasteaedade ning liikumisrühmade õpetajad. Igal koolitusel saab osaleda kuni 25 osalejat. Kaheksatunnise koolituse läbinu saab Rahvusvahelise Sulgpalliliidu tunnistuse.

est-031115-2-johvi

Eesti Sulgpalliliit ja Kirjastus Koolibri annavad igale koolitusel osalejale sulgpalli algõpetuse raamatud – „Sulgpall kõigile. Õpetaja käsiraamat“ ja „Sulgpall kõigile. Tunnikavad“ raamatu. Õpetaja käsiraamatust saab ülevaate sulgpalli mängu olemusest ning koolitundides sulgpalli õpetamise metoodikast. Tunnikavade raamatus on 22 näidistundi koos praktiliste harjutustega. Koolitustel on suur osakaal praktilisel tegevusel, mis annab vajalikud oskused ja teadmised sulgpalli mänguks ja sulgpalli tundide läbiviimiseks.

Koolid, kus osaleb „Sulgpall kõigile“ koolitusel mitu õpetajat, saavad Europark’i toel sulgpallivarustuse komplekti, mis sisaldab sulgpalli reketeid, palle ja võrke.

Koolitused 2017. aastal:

Kohtla-Järvel, 23. oktoobril. Registreerimine kuni 9. oktoober.

Raplas, 24. oktoobril. Registreerimine kuni 10. oktoober.

Saaremaal, 31. oktoobril, Kuressaare Spordikeskus. Registreerimine kuni 17. oktoober.

 

 

Koolitused 2018. aastal:

Tallinn, 24. aprillil kell 10:00-17:00 Tallinki Tennisekeskuses. Registreerimine kuni 18. aprill

Palume koolitusele registreeruda info@badminton.ee. Osalustasu 15 eurot.

Lisainfo: Maris Mehine: +372 51949629, info@badminton.ee

“Sulgpall kõigile” projekti toetavad Euroopa Sulgpalliliit, Europark OÜ, Kirjastus Koolibri

 

“Sulgpall kõigile” koolitusel osalenute tagasiside:

– “Koolitus meeldis kõigile väga. Igati hea ja õpetlik; vahvad mängud, mida igapäevaselt kasutada, ka teiste sportmängude õpetamisel. Sulgpallimäng on emotsiaalne, lõbus – just seda hindavad lapsed kõige esmalt millegi uuega tegelema asumisel.
Koolitajate loodud õhkkonnas tundsid õpetajad end vabalt ning hasardiga löödi kaasa iga uue ülesande täitmisel.”

Ingrid Muuga, Põlvamaa Spordiliit

– “Sulgpall on suurepärane!” Õpilastele meeldib sulgpall ja kasutan seda kehalise ainekava nn. vaba ala raames. Koolitus oli väga kasulik, sest oskan nüüd mänguelemente metoodiliselt õigesti õpetada, samuti saime põhjaliku kirjaliku materjali selleks tööks. Tunnid olid hästi ülesehitatud ja intensiivsed. Suured tänud varustuse eest!

Elve Raja, Luunja Keskkool

– Olen väga tänulik kursusel omandatud teadmiste ja oskuste eest. Väga toredad olid mängulised lähenemised sulgpallile. Juhendajad olid väga pädevad, sõbralikud, abivalmid ja kogu kursus oli eelnevalt hästi läbimõeldud. Kindlasti on suureks abiks kaasa saadud õppematerjal ja mänguvahendid. Võin julgelt väita, et sulgpall meeldib õpilastele. Rakendan kindlasti oma teadmisi ja oskusi koolis ning soovin ennast täiendada ka edaspidi.

Katrin Reinup, Viljandi Gümnaasium

est-141015-4-tallinn