Spordiaastaraamat 2013

  1. EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

1.–3. veebruar, Tartu

Meesüksikmäng (29). 1. Raul Must, SPK Triiton; 2. Rainer Kaljumäe, Tartu ÜASK; 3. Ronald Üprus, Tartu ÜASK. Naisüksikmäng (13). 1. Karoliine Hõim, Tallinna Sulgpallikeskus; 2. Laura Vana, TTÜ SK; 3. Getter Saar, Tondiraba Sulgpallikool. Meespaarismäng (20). 1. Kristjan Kaljurand, Tartu ÜASK – Robert Kasela, Nõo SPK; 2. Rainer Kaljumäe – Raul Käsner, Tartu ÜASK; 3. Karl Kivinurm – Vahur Lukin, Tallinna Kalev. Naispaarismäng (9). 1. Karoliine Hõim, Tallinna Sulgpallikeskus – Laura Vana, TTÜ SK; 2. Kristin Kuuba – Helina Rüütel, Nõo SPK; 3. Helen Kaarjärv – Anette Martin, Tallinna Sulgpallikeskus. Segapaarismäng (13). 1. Mihkel Laanes, SPK Triiton – Kristin Kuuba, Nõo SPK; 2. Vahur Lukin, Tallinna Kalev – Grete Talviste, Tartu ÜASK; 3. Mikk Järveoja – Helina Rüütel, Nõo SPK.

 

EESTI NOORTE MEISTRIVÕISTLUSED

JUUNIORID U-19 (6. ja 7. aprill, Tallinn)

Noormeeste üksikmäng (16). 1. Sten Rääbis, SPK Triiton; 2. Mikk Järveoja, Nõo SPK; 3. Marten Lepasaar, Nõo SPK. Neidude üksikmäng (10). 1. Kristin Kuuba, Nõo SPK; 2. Anette Martin, Tallinna Sulgpallikeskus; 3. Helen Kaarjärv, Tallinna Sulgpallikeskus.

Noormeeste paarismäng (6). 1. Sander Sauk – Mihkel Talts, Tartu ÜASK; 2. Sander Merits – Sten Rääbis, SPK Triiton; 3. Mikk Järveoja – Marten Lepasaar, Nõo SPK. Neidude paarismäng (5). 1. Kristin Kuuba – Helina Rüütel, Nõo SPK; 2. Helen Kaarjärv – Anette Martin, Tallinna Sulgpallikeskus; 3. Kati-Kreet Marran, Nõo SPK – Sale-Liis Teesalu, SPK Triiton. Segapaarismäng (8). 1. Mihkel Laanes, SPK Triiton – Kristin Kuuba, Nõo SPK; 2. Mikk Järveoja – Helina Rüütel, Nõo SPK; 3. Mihkel Talts, Tartu ÜASK – Helen Kaarjärv, Tallinna Sulgpallikeskus.

NOORED U-17 (2. ja 3. märts, Tallinn)

Poeglaste üksikmäng (18). 1. Heiko Zoober, SPK Triiton; 2. Mihkel Laanes, SPK Triiton; 3. Mario Saunpere, Tallinna Sulgpallikeskus. Tütarlaste üksikmäng (14). 1. Kristin Kuuba, Nõo SPK; 2. Helina Rüütel, Nõo SPK; 3. Sale-Liis Teesalu, SPK Triiton. Poeglaste paarismäng (7). 1. Mihkel Laanes, SPK Triiton – Mario Saunpere, Tallinna Sulgpallikeskus; 2. Hendrik Neemre – Heiko Zoober, SPK Triiton; 3. Andres Roogsoo – Mikk Õunmaa, SPK Triiton. Tütarlaste paarismäng (6). 1. Kristin Kuuba – Helina Rüütel, Nõo SPK; 2. Kati-Kreet Marran, Nõo SPK – Sale-Liis Teesalu, SPK Triiton; 3. Eva Arumets – Kätlin Lattik, Tartu ÜASK. Segapaarismäng (5). 1. Mihkel Laanes, SPK Triiton – Kristin Kuuba, Nõo SPK; 2. Heiko Zoober, SPK Triiton – Helina Rüütel, Nõo SPK; 3. Mario Saunpere, Tallinna Sulgpallikeskus – Sale-Liis Teesalu, SPK Triiton.

NOORED U-15 (2. ja 3. märts, Tallinn)

Poiste üksikmäng (16). 1. Marcus Lõo, Nõo SPK; 2. Daniel Juht, Pärnu SpK; 3. Matis Kaart, SPK Triiton. Tüdrukute üksikmäng (20). 1. Kati-Kreet Marran, Nõo SPK; 2. Grete Pall, SPK Triiton; 3. Hannaliina Piho, Tartu ÜASK. Poiste paarismäng (4). 1. Robert Joonas – Albert Tamm, Nõo SPK; 2. Taavi Kaasik, SPK Triiton – Alejandro Perez, Tartu ÜASK; 3. Karl Kert, SPK Triiton – Marcus Lõo, Nõo SPK. Tüdrukute paarismäng (7). 1. Hannaliina Piho – Edith Rästa, Tartu ÜASK; 2. Hanna Rattasepp – Liisa Tannik, SPK Triiton; 3. Karolin Kardmaa – Anette Tiitus, Tartu ÜASK. Segapaarismäng (7). 1. Albert Tamm – Kati-Kreet Marran, Nõo SPK; 2. Marcus Lõo – Kerli Kuus, Nõo SPK; 3. Alejandro Perez – Edith Rästa, Tartu ÜASK.

 

  1. MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

5.–11. august, Guangzhou (Hiina)

Meesüksikmäng (64). 1. Dan Lin, Hiina; 2. Chong Wei Lee, Malaisia; 3. Tien Minh Nguyen, Vietnam ja Pengyu Du, Hiina; 33. Raul Must.

 

EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED SEGAVÕISTKONDADELE

12.–17. veebruar, Moskva (Venemaa)

Võistkonnad (28). 1. Saksamaa (Michael Fuchs, Johanna Goliszewski, Ingo Kindervater, Olga Konon, Birgit Michels, Carla Nelte, Oliver Roth, Juliane Schenk, Karin Schnaase, Johannes Schöttler, Marc Zwiebler); 2. Taani; 3. Inglismaa ja Venemaa; 17. Eesti (Karoliine Hõim, Rainer Kaljumäe, Kristin Kuuba, Raul Käsner, Raul Must, Helina Rüütel, Laura Vana, peatreener Heiki Sorge). Eesti koondise mängud. 2. Alagrupp. 12. veebruar: – Saksamaa 0:5; 13. veebruar: – Hispaania 1:4. Järjestus: 1. Saksamaa 2; 2. Hispaania 1; 3. Eesti 0.

 

EUROOPA JUUNIORIDE MEISTRIVÕISTLUSED

22.–31. märts, Ankara (Türgi)

Meesüksikmäng (77). 1. Fabian Roth, Saksamaa; 2. Mark Caljouw, Holland; 3. Matthias Almer, Austria ja Rhys Walker, Inglismaa; 33. Sten Rääbis ja Heiko Zoober. Naisüksikmäng (76). 1. Stefani Stoeva, Bulgaaria; 2. Line Kjærsfeldt, Taani; 3. Neslihan Yigit, Türgi ja Delphine Lansac, Prantsusmaa; 17. Kristin Kuuba; 65. Helina Rüütel. Meespaarismäng (53). 1. Kasper Antonsen – Oliver Babic, Taani; 2. Mathias Christiansen – David Daugard, Taani; 3. Antoine Lodiot – Julien Maio, Prantsusmaa ja Johannes Pistorius – Marvin Seidel, Saksamaa; 17. Sander Merits – Sten Rääbis; 33. Mikk Järveoja – Marten Lepasaar. Naispaarismäng (50). 1. Stefani Stoeva – Gabriela Stoeva, Bulgaaria; 2. Julie Finne-Ipsen – Rikke S. Hansen, Taani; 3. Viktoria Dergunova – Jevgenija Kosetskaja, Venemaa ja Busner Korkmaz – Özge Toyran, Türgi; 33. Kristin Kuuba – Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran – Sale-Liis Teesalu. Segapaarismäng (71). 1. David Daugard – Maiken Fruergaard, Taani; 2. Robin Tabeling – Halkema Myke, Holland; 3. Kasper Antonsen – Julie Finne-Ipsen, Taani ja Mark Lamsfuss – Franziska Volkmann, Saksamaa; 65. Mikk Järveoja – Helina Rüütel ja Mihkel Laanes – Kristin Kuuba.

Võistkonnad (30). 1. Taani (Kasper Antonsen, Oliver Babic, Mathias Christiansen, David Daugard, Julie Finne-Ipsen, Maiken Fruergaard, Line Kjærsfeldt, Anna Thea Madsen, Mathias Mundbjerg, Isabella Nielsen, Rasmus Grill Noes); 2. Prantsusmaa; 3. Holland ja Saksamaa; 9. Eesti (Mikk Järveoja, Kristin Kuuba, Mihkel Laanes, Kati-Kreet Marran, Sander Merits, Helina Rüütel, Sten Rääbis, Sale-Liis Teesalu, peatreener Aigar Tõnus). Eesti koondise mängud. Eesti koondise mängud. 2. alagrupp. 22. märts: – Austria 3:2; 23. märts: – Venemaa 0:5; 24. märts: – Norra, loobumisvõit. Järjestus: 1. Venemaa 3; 2. Eesti 2; 3. Austria 1; 4. Norra 0.

 

  1. SUVEUNIVERSIAAD

5.–11. juuli, Kaasan (Venemaa)

Meesüksikmäng (69). 1. Tanongsak Saensomboonsuk, Tai; 2. Huan Gao, Hiina; 3. Iskandar Zulkarnain, Malaisia ja Tien-chen Chou, Taiwan; 17. Rainer Kaljumäe; 33. Ronald Üprus ja Tauri Kalmet. Naisüksikmäng (50). 1. Ji-Hyun Sung, Lõuna-Korea; 2. Tzu-ying Tai, Taiwan; 3. Xue Yao, Hiina ja Porntip Buranaprasertsuk, Tai; 9. Laura Vana; 33. Melissa Mazurtšak. Naispaarismäng (31). 1. Ye-Na Chang – So-Young Kim, Lõuna-Korea; 2. Yu Luo – Qing Tian, Hiina; 3. Mei Kuan Chow – Meng Yean Lee, Malaisia ja So-Hee Lee – Seung-Chan Shin, Lõuna-Korea; 17. Liis Järveoja – Melissa Mazurtšak. Segapaarismäng (43). 1. Ki-Jung Kim – So-Young Kim, Lõuna-Korea; 2. Qing Tian – Cheng Liu, Hiina; 3. Vladimir Ivanov – Nina Vislova, Venemaa ja Hung-ling Chen – Pei-rong Wang, Taiwan; 33. Rainer Kaljumäe – Laura Vana.

Võistkonnad (20). 1. Lõuna-Korea (Ye-Na Chang, Ji-Hoon Hong, Ki-Jung Kim, Min-Gi Kim, So-Young Kim, Sung-Hyun Ko, So-Hee Lee, Yong-Dae Lee, Seung-Chan Shin, Ji-Hyun Sung); 2. Hiina; 3. Tai ja Taiwan; 17. Eesti (Liis Järveoja, Tauri Kalmet, Melissa Mazurtšak, Ronald Üprus). Eesti koondise mängud. A-alagrupp. 05. juuli: – Hiina 0:5; – Prantsusmaa 0:5. Järjestus: 1. Hiina 2; 2. Prantsusmaa 1; 3. Eesti 0. Kohamängud. 13.–20. kohani. 06. juuli: – Austraalia 0:3.

 

 

MAAILMAKARIKAVÕISTLUSED

 

ESTONIAN INTERNATIONAL

10.-13. jaanuar 2013 Tallinn

Meeste üksikmäng (79). 1.Kento Momota, Jaapan; 2. Eetu Heino, Soome; 3.-4. Raul Must, Eesti ja Andrew Smith, Inglismaa; 9.-16. Rainer Kaljumäe; 41.-56. Ronald Üprus; 57.-79. Heiko Zoober, Sten Rääbis, Mikk Õunmaa, Marten Lepasaar, Hendrik Neemre, Tauri Kalmet, Mihkel Laanes, Martin Kangur, Mikk Järveoja, Mario Saunpere, Mihkel Talts, Sander Merits.

Naiste üksikmäng (39). 1. Line Kjaersfeldt, Taani; 2. Natalia Perminova, Venemaa; 3.-4. Delphine Lansac, Prantsusmaa ja Maria Ulitina, Ukraina; 9.-16. Karoliine Hõim,  Laura Vana; 17.-32. Kristin Kuuba, Getter Saar; 33.-36. Kati-Kreet Marran, Sale-Liis Teesalu 37.-39. Katarina Kliit.

Meeste paarismäng (28 paari). 1. Laurent Constatin- Matthiew Lo Ying Ping, Prantsusmaa, 2. Iikka Heino-Mika Köngas, Soome, 3.-4. Mads Storgaard Sorensen-Victor Svendsen, Taani ja Jordan Corvee-Bastian Kersaudy, Taani; 17.-28. Karl Kivinurm-Vahur Lukin; Indrek Küüts-Meelis Maiste; Hendrik Neemre-Mikk Õunmaa; Rainer Kaljumäe-Raul Käsner; MihkelLaanes-Mario Saunpere; Martin Kangur-Heiko Zoober; Mikk Järveoja-Marten Lepasaar; Sander Sauk-Mihkel Talts; Kristjan Kaljurand-Robert Kasela.

Naiste paarismäng (16 paari). 1. Irina Hlebko-Ksenia Polikarpova, Venemaa; 2. Julie Finne-Ipsen-Rikke S. Hansen, Taani; 3.-4. Marie Batomene-Stacey Guerin, Prantsusmaa ja Anastasia Kharlampovich-Polino Voronko, Venemaa; 9.-16. Kristin Kuuba-Helina Rüütel; Kati-Kreet Marran-Sale-Liis Teesalu; Kertu Margus-Grete Talviste.

Segapaarismäng (15 paari). 1. Anton Kaisti-Jenny Nyström, Soome; 2. Bastian Kersaudy-Anne Tran, Prantsusmaa; 3.-4. Henrik Toth-Lisa Sarosi, Ungari ja Iikka Heino-Mathilda Lindgolm, Soome; 5.-8. Kristjan Kaljurand-Laura Tomband; Vahur Lukin-Grete Talviste; 9.-15. Mikk Järveoja-Helina Rüütel; Mihkel Laanes-Kristin Kuuba.

 

SWEDISH INTERNATIONAL

17.-20. jaanuar 2013, Stokholm (Rootsi)

Meeste üksikmäng (88). 1. Kento Momota, Jaapan; 2. Eric Pang, Holland, 3.-4. Christian Lind Thomsen, Taani ja Emil Holst, Taani; 17.-32. Raul Must.

Naiste üksikmäng (56). 1. Carolina Marin, Hispaania; 2. Nicole Schaller, Šveits; 3.-4. Patty Stolzenbach, Holland ja Stefani Stoeva, Bulgaaria; 17.-32. Laura Vana; 33.-40. Getter Saar, Karoliine Hõim.

 

POLISH OPEN

21.-24. märts 2013, Varssav (Poola)

Naiste üksikmäng (53). 1. Shizuka Uchida, Jaapan; 2. Hsiao Ma Pai, Taiwan, 3.-4. Arundhati Pantawane, India ja Thulasi P.C, India; 17.-32. Karoliine Hõim; Getter Saar.

 

FINNISH OPEN

04.-07. aprill 2013, Vantaa (Soome)

Meeste üksikmäng (55). 1. Rajiv Ouseph, Inglismaa; 2.Dmytro Zavadsky, Ukraina; 3.-4.Ville Lång, Soome ja Brice Leverdez, Prantsusmaa; 9.-16. Raul Must; 17.-32. Rainer Kaljumäe; 33.-40. Heiko Zoober; 41.-55. Mihkel Talts, Ronald Üprus.

Naiste üksikmäng (32). 1. Carolina Marin, Hispaania; Beatriz Corrales, Hispaania; 3.-4.maja Tvrdy, Sloveenia ja Kristina Gavnholt, Tšehhi; 9.-16. Laura Vana; 17.-32. Karoliine Hõim, Getter Saar.

Meeste paarismäng (23). 1. Nelson Wei Keat Heg-Ee Yi Teo, Malaisia; 2. Mohd Lutfi Zaim Abdul Khalid-Wee Gleen Tan, Malaisia; 3.-4. Frederik Colberg-Mikkel Elbjørn, Taani ja Jacco Arends-Jelle Maas; 17.-23.Mihkel Talts-Ronald Üprus.

 

DUTCH INTERNATIONAL

18.-21. aprill, Wateringen (Holland)

Meeste üksikmäng (53). 1. Viktor Axelsen , Taani; 2. Eric Pang, Holland; 3.-4. Ville Lång, Soome ja Flemming Quach, Taani; 17.-32. Raul Must.

Naiste üksikmäng (39). 1.Beatriz Corrales, Hispaania; 2. Karin Schnaase, Saksamaa;3.-4. Chloe Magee, Iirimaa ja Sabrina Jaquet, Šveits; 9.-16.Getter Saar; 17.-32. Laura Vana.

 

DENMARK INTERNATIONAL

01.-04. mai, Frederikshavn (Taani)

Meeste üksikmäng (88). 1. Viktor Axelsen, Taani; 2.Ville Lång, Soome; 3.-4. Misbun  Ramdan Mohmed Misbun, Malaisia ja Kieran Merrilees, Šotimaa; 17.-32. Raul Must.

Naiste üksikmäng (37). 1. Olga Konon, Saksamaa; Mette Poulsen, Taani; 3.-4. Line Kjaersfeldt, Taani ja Stefani Stoeva, Bulgaaria; 17.-32. Laura Vana.

 

SPANISH OPEN

23.-26.mai, Madriid (Hispaania)

Naiste üksikmäng (39).1. Beatriz Corrales,Hispaania; 2.Carolina Marin, Hispaania; 3.-4.Kristina Gavnholt, Tšehhi ja Linda Zetchiri, Bulgaaria; 17.-32.Getter Saar.

 

LITHUANIAN OPEN

06.-09.juuni, Kaunas (Leedu)

Meeste üksikmäng (68). 1. Adrian Dziolko, Poola; 2. Raul Must; 3.-4.Yoann Turlan, Prantsusmaa ja Marius Myhre, Norra; 17.-32.Heiko Zoober, Rainer Kaljumäe; 41.-56. Sten Rääbis.

Naite üksikmäng (32). 1. Akvile Stapusaityte, Leedu; 2. Anne Hald Jensen, Taani; 3.-4. Ksenia Polikarpova,  Venemaa ja Matilda Petersen, Rootsi; 5.-8.Laura Vana, 17.-32.Getter Saar.

Meeste paarismäng (24). 1. Andrej Ashmarin-Anatoly Yartsev, Venemaa; 2. Konstantin Abramov-Yaroslav Egerev, Venemaa; 3.-4.Maciej Dabrowski-Zietek Dominki, Poola ja Mateusz Dubrowski-Pawel Pradzinski, Poola; 9.—16. Sten Rääbis-Heiko Zoober.

 

WHITE NIGHTS

03.-07. Juuli,  Gatšina (Venemaa)

Meeste üksikmäng (56). 1. Eetu Heino, Soome; 2. Ville Lång, Soome; 3.-4. Raul Must ja Anton Ivanov, Venemaa; 17.-32. Rainer Kaljumäe; 33.-56. Heiko Zoober, Mihkel Laanes.

Naiste üksikmäng (44). 1. Olga Konon, Saksamaa; 2. Ella Dihl, Venemaa; 3.-4. Olga Kolovanova, Venemaa ja Nicole Schaller, Šveits; 17.-32.Getter Saar, Laura Vana.

 

HARKOV INTERNATIONAL

05.-08.september, Harkov (Ukraina)

Meeste üksikmäng (85). 1. Dmytro Zavadsky, Ukraina; 2. Mathias Borg, Rootsi; 3.-4. Henri Hurskainen, Rootsi ja Vladimir Malkov, Venemaa; 5.-8. Raul Must.

Naiste üksikmäng (56). 1. Febby Angguni, Indoneesia; 2. Ana Rovita, Indoneesia; 3.-4. Natalya Voytsekh, Ukraina ja Marija Ulitina, Ukraina; 17.-32.Laura Vana.

 

BELGIAN INTERNATIONAL

11.-14.september, Leuven (Belgia)

Meeste üksikmäng (74). 1. Andre Kurniawan Tedjono, Indoneesia; 2. Eric Pang,Hollnad; 3.-4. Yu Hsien Lin, Taiwan ja Joachim Persson, Taani; 9.-16.Raul Must.

Naiste üksikmäng (60). 1. Febby Angguni,Indoneesia; 2. Chi Ya Cheng, Taiwan; 3.-4. Karin Schnaase, Saksamaa ja Chia Hsin Lee, Taiwan; 17.-32.Laura Vana.

 

CZECH INTERNATIONAL

26.-29. september, Brno (Tšehhi)

Naiste üksikmäng (56). 1. Kirsty Gilmour, Šotimaa; 2. Chi Ya Cheng, Taiwan; 3.-4.Marija Ulitina,Ukraina ja Chia Hsin Lee, Taiwan; 17.-32. Getter Saar.

 

BULGARIAN INTERNATIONAL

03.-06. oktoober, Sofia (Bulgaaria)

Meeste üksikmäng (88). 1. Emil Holst,Taani; 2. Chia Hsin Wan, Taiwan; 3.-4. Kwong Beng Chan, Malaisia ja Kasper Dinesen, Taani; 9.-16. Raul Must.

Naiste üksikmäng (49). 1.Beatriz Corrales, Hispaania; 2. Petya Nedelcheva, Bulgaaria; 3.-4. Yu Po Pai, Taiwan ja Linda Zetchiri, Bulgaaria; 17.-32. Laura Vana.

 

DENMARK OPEN

15.-20.oktoober, Odense (Taani)

Meeste üksikmäng (44).  1. Long Chen, Hiina; 2. Chong Wei Lee, Malaisia; 3.-4. Pengyu Du, Hiina ja Tanongsak Saensomboonsuk, Tai; 17.-32. Raul Must.

Naiste üksikmäng (44). 1. Yihan Wang, Hiina; 2. Ji Hyun Sung, Korea; 3.-4.Shixian Wang, Hiina ja Ratchanok Intanon, Tai; 37.-44. Laura Vana.

 

BITBURGER OPEN

  1. oktoober-03.november, Saarbrücken (Saksamaa)

Naiste üksikmäng (36). 1. Nichaon Jindapon, Tai; 2.Linda Zetchiri, Bulgaaria; 3.-4. Kirsty Gilmour Šotimaa ja Natalia Perminova, Venemaa; 17.-32.Getter Saar.

 

HUNGARIAN INTERNATIONAL

31.oktoober-03.november, Budapest (Ungari)

Meeste üksikmäng (88). 1.Ernesto Velazques, Hispaania; 2. Raul Must; 3.-4.Pablo Abian, Hispaania ja Kian Andersen, Taani.

Naiste üksikmäng (56). 1. Olga Golovanova, Venemaa; 2. Soraya de Visch Eijbergen, Holland; 3.-4. Panuga Riou, Inglismaa ja Anna Thea Madsen, Taani; 5.-8.Karoliine Hõim; 9.-16. Laura Vana.

 

NORWEGIAN INTERNATIONAL

14.-17. november, Sandefjord (Norra)

Meeste üksikmäng (57). 1. Kasper Lehikoinen, Soome; 2.Mark Caljouw, Holland; 3.-4. Marius Myhre, Norra ja Jordy Hilbink, Holland; 17.-32.Raul Must.

Naiste üksikmäng (29). 1. Mia Blichfeldt, Taani; 2.Olga Golovanova, Venemaa; 3.-4. Jenny Wan, Rootsi ja Anna Thea Madsen (Taani); 5.-8. Laura Vana; 17.-32. Karoliine Hõim.