Spordiaastaraamat 2010

46. Eesti Meistrivõistlused 05.-07.02.2010 Tallinn

 

Meesüksikmäng (25 osalejat)

  1. Raul Must (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Rainer Kaljumäe (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
  3. Kristjan Täherand (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Naisüksikmäng (8 osalejat)

  1. Karoliine Hõim (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Laura Vana (Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Getter Saar (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Meespaarismäng (13 paari)

  1. Raul Käsner- Ants Mängel (TÜASK-Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Vahur Lukin-Einar Veede  (Sulgpalliklubi Tallinna Kalev- TÜASK)
  3. Indrek Küüts-Meelis Maiste  (Sulgpalliklubi Tartu Kalev-Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

 

Naispaarismäng (8 paari)

  1. Laura Vana -Karoliine Hõim (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Grete Hõim- Helen Reino (TÜASK)
  3. Ulla Helm-Eve Jugandi (Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

 

Segapaarismäng (13 paari)

  1. Karoliine Hõim-Ants Mängel (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Rainer Kaljumäe-Ketly Freirik (TÜASK-Kiili Sulgpalliklubi)
  3. Raul Käsner – Helen Reino (TÜASK)

 

Eesti Noorte Meistrivõistlused  06.-07.03.2010 Nõo

 

U-11 Kuni 11-aastased

Poiste üksikmäng, 12 osalejat

  1. Matis Kaart (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Marcus Lõo (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Karl Kert (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Tüdrukute üksikmäng, 9 osalejat

  1. Liisa Tannik (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Hannaliina Piho (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Anette Tiitus (TÜASK)

 

Poiste paarismäng, 5 paari

1. Marcus Lõo-Robert Trummal (Nõo Sulgpalliklubi)

2. Matis Kaart-Karl Kert (Sulgpalliklubi Triiton)

3. Markus Trasberg-Patrick Tromp (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Tüdrukute paarismäng, 5 paari

  1. Karoli Kardmaa- Hannaliina Piho (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Karina Kapanen – Liisa Tannik (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Kerli Kuusik – Piret Loorits (Nõo Sulgpalliklubi)

 

Segapaarismäng, 8 paari

  1. Marcus Lõo – Kerli Kuus (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Matis Kaart – Hannaliina Piho (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Danver Hans Värv – Anette Tiitus (TÜASK)

 

U-13 Kuni 13-aastased

Poiste üksikmäng, 13 osalejat

  1. Mihkel Laanes (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Mikk Õunmaa (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Karl-Erik Reim (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Tüdrukute üksikmäng, 12 osalejat

  1. Kristin Kuuba (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Helina Rüütel (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Sale-Liis Teesalu (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Poiste paarismäng, 4 paari

  1. Mihkel Laanes-Mikk Õunmaa (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Neil Muru-Kaspar Suvi (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Karl-Erik Reim-Andres Roogsoo (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Tüdrukute paarismäng, 4 paari

  1. Kaili Must-Sale-Liis Teesalu (Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Helliki Kasvandik-Kai-Kreet Marran (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Grete Pall-Elise-Johanna Kikas (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Segapaarismäng, 8 paari

1. Mihkel Laanes-Kristin Kuuba (Sulgpalliklubi Triiton-Nõo Sulgpalliklubi)

2. Andres Roogsoo-Sale-Liis Teesalu (Sulgpalliklubi Triiton)

3. Albert Tamm.Kati-Kreet Marran (Nõo Sulgpalliklubi)

 

U-15 Kuni 15-aastased

Poiste üksikmäng, 14 osalejat

  1. Sander Sauk (TÜASK)
  2. Sander Merits (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Andrei Kägo (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Tüdrukute üksikmäng, 14 osalejat

  1. Anette Martin  (Tallina Sulgpallikeskus)
  2.  Kadi-Riin Schimanski (Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Marianne Haar (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Poiste paarismäng, 6 paari

  1. Sander Merits-Sander Sauk (Sulgpalliklubi Triiton- TÜASK)
  2. Revo Posti- Timo Tampuu  (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Martin Pääsik-Heiko Zoober ( Sulgpalliklubi Triiton)

 

Tüdrukute paarismäng, 6 paari

  1. Kristin Kuuba-Helina Rüütel (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Katarina Kliit-Leneli Vabson (Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Marianne Haar-Lembi Kaasik (Sulgpalliklubi Triiton)

 

Segapaarismäng, 3 paari

  1. Sander Sauk-Anette Martin (TÜASK-Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Sander Merits-Marianne Haar (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Timo Tampuu-Kadi-Riin Schimanski (Sulgpalliklubi Triiton- Tallinna Sulgpallikeskus)

 

U-17 Kuni 17-aastased

Posite üksikmäng, 11 osalejat

  1. Robert Kasela (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Gert Kuusik (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Mihkel Talts (Nõo Sulgpalliklubi)

 

Tüdrukute üksikmäng, 5 osalejat

  1. Helen Kaarjärv (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Liis Järveoja (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Stina Rudakov (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Poiste paarismäng, 5 paari

  1. Gert Kuusik-Mihkel Talts (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Johan-Olaf Lääne-Sten Rääbis (TÜASK- Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Karel Künnapuu-Marten Lepsassr ( Nõo Sulgpalliklubi)

 

Tüdrukute paarismäng, 3 paari

  1. Helen Kaarjärv-Anette Martin (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Liis Järveoja-Stina Rudakov (Nõo Sulgpalliklubi-Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Sigrid Liivak-Merle Ülejõe (TÜASK)

 

Segapaarismäng, 5 paari

  1. Marten Lepsasaar-Helina Rüütel (Nõo Sulgpalliklubi)
  2. Karel Künnapuu- Liis Järveoja (Nõo Sulgpalliklubi)
  3. Mihkel Talts-Helen Kaarjärv (Nõo Sulgpalliklubi-Tallinna Sulgpallikeskus)

 

U-19 Kuni 19-aastased

Poiste üksikmäng, 12 osalejat

  1. Kristjan Täherand (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Ronald Üprus (TÜASK)
  3. Timo Pärle (TÜASK)

 

Tüdrukute üksikmäng, 9 osalejat

  1. Getter Saar (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Gerda Teder (Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Kertu Margus (TÜASK)

 

Poiste paarismäng, 4 paari

  1. Kristjan Täherand-Kristjan Kaljurand  (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Kristjan Kivirand- Kaspar Kapp (Tallinna Sulgpallikeskus- Sulgpalliklubi Triiton)
  3. Timo Pärle-Roland Üprus (TÜASK)

 

Tüdrukute paarismäng, 4 paari

  1. Kertu Margus-Gerda Teder (TÜASK- Sulgpalliklubi Triiton)
  2. Melissa Mazurtsak-Laura Tomband (Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Anna Kägo-Kaisa Simon (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Segapaarismäng, 5 paari

  1. Kristjan Kaljurand-Laura Tomband (Tallinna Sulgpallikeskus)
  2. Kristjan Täherand-Getter Saar  (Tallinna Sulgpallikeskus)
  3. Robert Kasela-Kertu Margus (Nõos Sulgpalliklubi- TÜASK)

 

 

Maailmameistrivõistlused 23.-29.08.2010 Pariis, Prantsusmaa

 

Meesüksikmäng, 64 osalejat

  1. Jin Chen (Hiina), 2. Taufik Hidayat (Indoneesia), 3.-4. Sung Hwan Park (Korea) 3.-4. Peter Høeg Gade (Taani), 17.-32. Raul Must (Eesti)

 

 

Euroopa Võistkondlikud Meistrivõistlused 16.-21.02.2010 Varssavi, Poola

 

Meeskondlikud meistrivõistlused, 25 võistkonda

1.Taani, 2. Poola, 3. Saksamaa 13.-18. Eesti (Raul Must, Rainer Kaljumäe, Kristjan Täherand, Raul Käsner, Ants Mängel, Krisjan Kaljurand, peatreener Heiki Sorge) Eesti-Iirimaa 2-3; Eesti-Holland 1-4; Eesti-Kreeka 4-1.

 

Naiskondlikud meistrivõistlused, 25 võistkonda

1.Taani, 2. Venemaa, 3. Saksamaa, 13.-18. Eesti (Karoliine Hõim, Laura Vana, Getter Saar, Kertu Margus, Gerda Teder, peatreener Heiki Sorge) Eesti-Tšehhi 1-4; Eesti-Taani 0-5; Eesti-Kreeka 5-0.

 

Euroopa Individuaalsed Meistrivõistlused 14.-18.04.2010 Manchester, Inglismaa

 

Meesüksikmäng, 46 osalejat

1.Peter Høeg Gade (Taani), 2. Jan Ø Jørgensen (Taani), 3.-4. Marc Zwiebler (Saksamaa)  3.-4. Rajiv Ouseph (Inglismaa), 9.-16. Raul Must (Eesti)

 

Naisüksikmäng, 44 osalejat

1.Tine Rasmussen (Taani), 2. Juliane Schenk (Saksamaa), 3.-4. Hongyan Pi (Prantsusmaa), 3.-4. Ella Diehl (Venemaa), 17.-32. Karoliine Hõim (Eesti)

 

Naispaarismäng, 25 paari

1.Valeria Sorokina-Nina Vislova (Venemaa), 2. Petya Nedelheva-Anastasia Russkikh (Bulgaaria-Venemaa), 3.-4. Mariana Agathangelou-Heather Olver (Inglismaa), 3.-4. Line Damkjaer Kruse-Mie Schjøtt-Kristensen (Taani), 17.-25. Laura Vana- Karoliine Hõim (Eesti)

 

 

Maailmakarikaetapid

 

Swedish International 21.-24.01.2010 Stockholm, Rootsi

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Indra Bagus Ade Chandra (Indoneesia) 5.-8. Raul Must, 33.-40. Rainer Kaljumäe, 57.-88. Gabriel Künka.

Naisüksikmäng, 56 osalejat

  1. Kaori Imabeppu (Jaapan),33.-40. Laura Vana.

Meespaarismäng, 40 paari

  1. Chris Langridge-Robin Middleton (Inglismaa), 5.-8. Gert Künka-Andi Hartono Tandaputra (Eesti-Indoneesia)

 

Austrian International 24.-27.02.2010, Viin, Austria

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Andre Kurniawan Tedjono (Indoneesia), 3.-4. Raul Must (Eesti)

Naisüksikmäng, 79 osalejat

  1. Fransisca Ratnasari (Indoneesia), 33.-40.Laura Vana (Eesti), 41.-56. Karoliine Hõim (Eesti)

Meespaarismäng, 45 paari

1. Viki Indra Okvana- Ardiasyah Putra (Indoneesia), 17.-32. Gert Künka-Andi Hartono Tandaputra (Eesti-Indoneesia)

 

German Open 02.-07.03.2010 Mülheim, Saksamaa

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Chunlai Bao (Hiina), 17.-32.Raul Must (Eesti)

Meespaarismäng, 44 paari

  1. Baio Chai-Nan Zhang (Hiina), 39.-44. Gert Künka-Andi Hartono Tandaputra (Eesti-Indoneesia)

 

Croatian International 04.-07.03.2010 Zagreb, Horvaatia

Naisüksimäng, 32 osalejat

  1. Nicole Grether (Saksamaa), 17.-32. Karoliine Hõim (Eesti)

 

Polish International 25.-28.03.2010 Bialystok, Poola

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Pablo Abian (Hispaania), 57.-88. Rainer Kaljumäe (Eesti)

Naisüksikmäng, 53 osalejat

  1. Kana Ito (Jaapan), 33.-40. Karoliine Hõim, Laura Vana (Eesti)

Naispaarismäng, 25 paari

  1. Shinta Mulia Sari-Lei Yao (Singapur), 17.-25. Karoliine Hõim-Sanni Rautala (Eesti-Soome)

 

Finnish Open International 22.-25.04.2010 Vantaa, Soome

Meesüksikmäng, 63 osalejat

  1. Raul Must (Eesti), 2. Ville Lang (Soome), 17.-32. Rainer Kaljumäe, Tauno Tooming

Naisüksikmäng, 40 osalejat

  1. Anastasia Prokopenko (Venemaa), 5.-8. Karoliine Hõim, 9.-16. Laura Vana, 17.-32. Getter Saar

Segapaarismäng, 24 paari

  1. Mikkel Delbo Larsen-Mie Shjott Kristensen (Taani), 3.-4. Karoliine Hõim-Markko Pyykönen (Eesti-Soome)

 

Portuguese International 29.04.-02.05.2010 Caldas da Rainha,  Portugal

Naisüksikmäng, 32 osalejat

  1. Telma Santos (Portugal), 17.-32. Karoliine Hõim

 

Spanish Open 20.-23. 05.2010 Madrid, Hispaania

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Eric Pang (Holland), 5.-8. Raul Must 41.-56. Gabriel Künka

Naisüksikmäng, 50 osalejat

  1. Juliane Schenk (Saksamaa), 9.-16. Karoliine Hõim, 17.-32.Laura Vana

Meeste paarismäng, 44 paari

  1. Peter Kasbauer-Oliver Roth (Saksamaa), 9.-16. Gert Künka-Andi Hartono Tandaputra (Eesti-Indoneesia)

 

White Nights 07.-11.07.2010 Gatchina, Venemaa

Meesüksikmäng, 61 osalejat

  1. Ivan Sozonov (Venemaa), 3.-4. Raul Must,33.-64. Rainer Kaljumäe (Eesti)

Naisüksikmäng, 43 osalejat

  1. Tatyana Bibik, Venemaa, 17.-32. Laura Vana

 

Macau Open 27.07.-01.08.2010, Macau

Meesüksikmäng, 72 osalejat

  1. Chong Wei Lee (Malaisia), 17.-32. Raul Must (Eesti)

 

Chinese Taipei Open 03.-08.08.2010 , Taipei

Meesüksikmäng, 60 osalejat

  1. Simon Santoso (Indoneesia), 33.-60. Raul Must (Eesti)

 

Bitburger Open 31.08.-05.09.2010 Saarbrücken, Saksamaa

Meesüksikmäng, 85 osalejat

  1. Chen Long (Hiina), 17.-32. Raul Must

 

Bulgarian International 07.-10.10.2010 Sofia, Bulgaaria

Meesüksikmäng, 88 osalejat

1. Przemyslaw Wacha (Poola), 41.-56. Gabriel Künka (Eesti)

Naisüksikmäng, 50 osalejat

  1. Petya Nedelcheva, Bulgaaria, 17.-32. Laura Vana (Eesti)

 

Dutch Open 19.-24.10.2010 Almere, Holland

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Sho Sasaki (Jaapan), 9.-16. Raul Must (Eesti)

Naisüksikmäng, 46 osalejat

  1. Juliane Schenk (Saksamaa), 17.-32. Karoliine Hõim (Eesti)

 

Denmark Super Series 26.-31. 10.2010 Odense, Taani

Meesüksikmäng, 44 osalejat

  1. Jan O.Jorgensen (Taani), 17.-32. Raul Must (Eesti)

French Super Series 02.-07.11.2010 Pariis, Prantsusmaa

Meesüksikmäng, 44 osalejat

  1. Taufik Hidayat (Indoneesia), 17.-32. Raul Must (Eesti)

 

Hungarian International 04.-07.11.2010 Budapest, Ungari

Meesüksikmäng, 88 osalejat

  1. Ville Lang (Soome), 57.-88. Rainer Kaljumäe

Naisüksikmäng, 56 osalejat

1. Karin Schnaase (Saksamaa), 9.-16. Karoliine Hõim (Eesti)

 

Norwegian International 18.-21.11.2009 Oslo, Norra

Meesüksikmäng, 79 osalejat

  1. Hans-Kristian Vittinghus, Taani, 17.-32.. Raul Must, 41.-56. Gabriel Künka

Naisüksikmäng, 51 osalejat

  1. Olga Konon, Saksamaa, 17.-32. Karoliine Hõim, 17.-32. Laura Vana

Meespaarismäng, 39 paari

  1. Ingo Kindervater-Johannes Schöttler (Saksamaa), 9.-16. Gabriel Künka-Andi Hartono Tandaputra (Eesti-Indoneesia)

Naispaarismäng, 25 paari

  1. Lotte Jonathans- Paulien Van Dooremalen (Holland), 5.-8. Karoliine Hõim-Sanni Rautala (Eesti-Soome)

 

Irish International 09.-12.12.2010 Dublin, Iirimaa

Meesüksikmäng, 83 osalejat

  1. Hans-Kristian Vittinghus (Taani), 17.-32. Raul Must

Naisüksikmäng, 53 osalejat

  1. Susan Egelstaff (Šotimaa), 17.-32. Karoliine Hõim, 17.-32. Laura Vana (Eesti)

Naispaarismäng, 20 paari

1. Maria Helsbol-Anne Skelbaek (Taani), 5.-8. Karoliine Hõim-Sanni Rautala (Eesti-Soome)

 

Italian International 14.-17.12.2010 Rooma, Itaalia

Meesüksikmäng, 80 osalejat

  1. Przemyslaw Wacha (Poola), 33.-40. Gabriel Künka (Eesti)

Naisüksikmäng, 58 osalejat

  1. Olga Konon (Saksamaa), 17.-32.Karoliine Hõim, Laura Vana (Eesti)

Segapaarismäng, 40 paari

  1. Chris Adcock-Imogen Bankier (Inglismaa-Šotimaa), 2.Gert Künka-Amanda Hogström (Eesti-Rootsi)

 

Turkiye International 20.-23.12.2010 Istanbul, Türgi

Naisüksikmäng, 64 osalejat

  1. Judith Meulendijks (Holland), 17.-32. Karoliine Hõim

 

7. Eesti-Soome U-19 Maavõistlus 15.12.2010 Helsingi

Soome võitis 7:0

Eesti võistkond: Getter Saar, Helen Kaarjärv, Kristin Kuuba, Kristjan Kaljurand, Ronald Üprus, .Robert Kasela.

 

Eesti-Soome U-15 Maavõistlus 17.12.2010 Tallinn

Soome võitis 8:6

Eesti võistkond: Fred Jõks, Katarina Kliit, Kristin Kuuba, Mihkel Laanes, Kätlin Lattik-Kati-Kreet Marran, Hendrik Neemre, Mikk Õunmaa, Helina Rüütel, Karl-Martin Reim, Andres Roogsoo.

 

Kohtunike koolitused

14.-17.12.2010 toimus rahvusvaheline väljakukohtunike koolitus Itaalias, Roomas. Eesti kontunikest läbis selle Eiki Õunapuu.

03.-04.06.2010 toimus rahvusvaheline peakohtunike koolitus Hollandis, Assenis. Eesti kohtunikest läbisid selle Artur Žaluzhnõi ja Tarmo Marandi.

14.-18.04.2010 läbis väljakukohtuniku eksami Artur Zaluzhnõi ja on nüüd Euroopa Sulgpalliliidu sertifitseeritud kohtunik (BE certificated umpire)