Spordiaastaraamat 2008

44. Eesti Meistrivõistlused 02.-03.02.2008 Tallinn

 

Meesüksikmäng (20 osalejat)

1.      Raul Must (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Tauno Tooming (Kiili Sulgpalliklubi)

3.      Rainer Kaljumäe (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)

 

Naisüksikmäng (10)

1.      Kati Tolmoff (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)

2.      Laura Vana (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Helen Reino (TÜASK)

 

Meespaarismäng (10 paari)

1.      Indrek Küüts- Meelis Maiste  (Sulgpalliklubi Tartu Kalev- Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

2.      Einar Veede- Vahur Lukin  (TÜASK-Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

3.      Rainer Kaljumäe-Ants Mängel (TÜASK-Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Naispaarismäng (9 paari)

1.      Kati Tolmoff- Ana Linnamägi (TÜASK-Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Laura Vana -Karoliine Hõim (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Ulla Helm-Eve Jugandi (Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

 

Segapaarismäng (13 paari)

1.      Helen Reino -Heiki Sorge (TÜASK)

2.      Karoliine Hõim-Ants Mängel (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Ulla Helm-Andres Aru (Sulgpalliklubi Tallinna Kalev)

 

Eesti Noorte Meistrivõistlused 08.-09.03.2008 Tartu

 

U-11 Kuni 11-aastased

Poiste üksikmäng, 13 osalejat

1.      Kenneth Raismaa (Tartu Kalev)

2.      Mikk Õunmaa (Sulgpalliklubi Triiton)

3.      Erik Reim (Triiton)

 

Tüdrukute üksikmäng, 11 osalejat

1.      Kristin Kuuba (Nõo Sulgpalliklubi)

2.      Helina Rüütel (Nõo Sulgpalliklubi)

3.      Sale-Liis Teesalu (Triiton)

 

U-13 Kuni 13-aastased

Poiste üksikmäng, 11 osalejat

1.      Sander Merits (Triiton)

2.      Sander Sauk (TÜASK)

3.      Revo Posti (Triiton)

 

Tüdrukute üksikmäng, 10 osalejat

1.      Lembi Kaasik (Triiton)

2.      Anette Martin (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Kadi-Riin Schimanski (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

U-15 Kuni 15-aastased

Poiste üksikmäng, 12 osalejat

1.      Roland Kasela (Nõo Sulgpalliklubi)

2.      Gert Kuusik (Nõo Sulgpalliklubi)

3.      Mihkle Talts (Nõo Sulgpalliklubi)

 

Tüdrukute üksikmäng, 10 osalejat

1.      Helen Kaarjärv (Tallina Sulgpallikeskus)

2.      Rutt Rannu (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Veronika Zuikova (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Poiste paarismäng, 5 paari

1.      Robert Kasela-Mikk Järveoja (Nõo Sulgpalliklubi)

2.      Mihkel Talts-Marten Lepasaar (Nõo Sulgpalliklubi)

3.      Gert Kuusik-Karel Künnapuu (Nõo Sulgpalliklubi)

 

Tüdrukute paarismäng, 5 paari

1.      Veronika Zuikova-Helen Kaarjärv (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Rutt Rannu-Stina Rudakov (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Kristin Kuuba-helina Rüütel (Nõo Sulgpalliklubi)

 

Segapaarismäng, 7 paari

1.      Robert Kasela-Kristin Kuuba (Nõo Sulgpalliklubi)

2.      Rutt Rannu-Rainer Terras (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Mihkel Talts-Helen Kaarjärv (Nõo Sulgpalliklubi-Tallinna Sulgpallikeskus)

 

U-17 Kuni 17-aastased

Posite üksikmäng, 16 osalejat

1.      Kristjan Täherand (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Kristjan Kaljurand (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Kristjan Kivirand (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Tüdrukute üksikmäng, 19 osalejat

1.      Kertu Margus (TÜASK)

2.      Getter Saar (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Laura Tomband (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

U-19 Kuni 19-aastased

Poiste üksikmäng, 10 osalejat

1.      Margo Lemming (Nõo Sulgpalliklubi)

2.      Rahur Hint (TÜASK)

3.      Teet Smidt (TÜASK)

 

Tüdrukute üksikmäng, 6 osalejat

1.      Karoliine Hõim (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Ketly Freirik (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Laura Vana (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Poiste paarismäng, 10 paari

1.      Kristjan Täherand-Toomas Laur  (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Semjon Brener-Rajur Hint (Tallinna Sulgpallikeskus-TÜASK)

3.      Rudolf Leimets- Kristjan Kivirand (Tallinna Sulgpallikeskus)

 

Tüdrukute paarismäng, 8 paari

1.      Laura Vana -Karoliine Hõim (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Kertu Margus-Gerda Teder (TÜASK-Sulgpalliklubi Triiton)

3.      Kerli-Helen Oissar-Sabine Preiman (Tallinna Sulgpallikeskus-TÜASK)

 

Segapaarismäng, 9 paari

1.      Kristjan Täherand-Laura Vana (Tallinna Sulgpallikeskus)

2.      Toomas Laur- Getter Saar  (Tallinna Sulgpallikeskus)

3.      Rajur Hint-Kertu Margus (TÜASK)

 

Olümpiamängud 09.-17.08.2008 Beijing, Hiina

 

Naisüksikmäng, 64 osalejat

1.      Ning Zhang (Hiina)

2.      Xingfang Xie (Hiina)

3.      Maria Kristin Yulianti (Indoneesia)

Eesti sportlased: 33.-64. Kati Tolmoff

 

Meesüksikmäng, 64 osalejat

1.      Dan Lin (Hiina)

2.      Chong Wei Lee (Malaisia)

3.      Jin Chen (Hiina)

Eesti sportlased: 33.-64. Raul Must

 

Euroopa Meeste ja Naiste võistkondlikud meistrivõistlused 12.-17.02.2008 Almere, Holland

 

Meeste võistkond, 30 võistkonda

1.      Taani; 2. Inglismaa; 3. Saksamaa; 8.-16. Eesti (Raul Must, Rainer Kaljumäe, Indrek Küüts.,Meelis Maiste, Tauno Tooming, Ants Mängel)

 

Naiste võistkond, 27 võistkonda

1.      Taani; 2. Holland; 3. Saksamaa; 22.-27. Eesti (Kati Tolmoff, Karoliine Hõim, Helen Reino. Laura Vana)

 

Euroopa  Meistrivõistlused  2008 12.-20.04.2008 Herning, Taani

Võistkondlik, 16 riiki

1.      Taani; 2. Inglismaa; 3. Poola; 16. Eesti (Raul Must, Kati Tolmoff, Meelis Maiste, Indrek Küüts, Einar Veede, Vahur Lukin, Tauno Tooming,Karoliine Hõim, Aile Anja. Laura Vana)

Individuaal

Meesüksikmäng, 64 osalejat

1.      Kenneth Jonassen (Taani)

2.      Joacim Persson (Taani)

Eesti sportlased: 17.-32. Raul Must; 33.-64. Tauno Tooming;

Naisüksikmäng, 64 osalejat

1.      Huiawen Xu (Saksamaa)

2.      Tine Rasmussen (Taani)

Eesti sportlased: 17.-32. Kati Tolmoff; 33.-64. Karoliine Hõim; 33.-64. Laura Vana;

 

Meespaarismäng, 64 paari

1.      Lars Paaske-Jonas Rasmussen (Taani)

2.      Jens Eriksen-  Martin Lundgaard Hansen (Taani)

Eesti sportlased: 17.-32. Vahur Lukin-Einar Veede; 17.-32. Meelis Maiste-Indrek Küüts;

 

Naispaarismäng, 64 paari

1.      Kamilla Rytter Juhl – Lena Frier Kristiansen (Taani)

2.      Gail Emms – Donna Kellog (Inglismaa)

Eesti sportlased: 33.-64. Laura Vana-Karoliine Hõim

 

Segapaarismäng, 64 paari

1.      Anthony Clark – Donna Kellogg (Inglismaa)

2.      Robert Mateusiak – Nadiezda Kostiuczyk (Poola)

Eesti sportlased: 33.-64. Ants Mängel-Karoliine Hõim; 33.-64. Vahur Lukin-Helen Reino

 

 

Maailma Juunioride Meistrivõistlused 24.10-02.11.2008 Pune, India

Võistkondlik, 21 riiki

1. Hiina; 2. Korea; 3. Malaisia; 21. Eesti (Ingmar Seidelberg, Kristjan Kaljurand, Kristjan Täherand, Laura Vana, Kertu Margus, Gerda Teder, Getter Saar, noortekoondise peatreener Aigar Tõnus)

Eesti-Hiina 0:5; – Tai 0-5; – Inglismaa 0-5; – Hiina Taipei 0-5; – Šotimaa 1-3; – Türgi 0-3; – Tšehhi 2-3.

Individuaal

Meesüksikmäng, 128 osalejat

1.      Zhengming Wang (Hiina)

2.      Huan Gao (Hiina)

Eesti sportlased: 33.-63. Ingmar Seidelberg; 64.-128. Kristjan Kaljurand; 64.-128. Kristjan Täherand.

Naisüksikmäng, 128 osalejat

1.      Saina Nehwal (India)

2.      Sayaka Sato (Jaapan)

Eesti sportlased: 33.-63. Kertu Margus; 33.-63. Laura Vana; 65.-128. Gerda Teder; 64.-128. Getter Saar.

Meespaarismäng, 64 paari

1.      Hee Chun Mak – Kok Siang Teo (Malaisia)

2.      Biao Chai – Zihan Qiu (Hiina)

Eesti sportlased: 33.-64. Kristjan Kaljurand-Kristjan Täherand

Naispaarismäng, 64 paari

1.      Mingtian Fu – Lei Yao (Singapur)

2.      Jing Xie – Qianxin Zhong (Hiina)

Eesti sportlased: 33.-64. Laura Vana-Getter Saar; 33.-64. Kertu Margus-Gerda Teder

Segapaarismäng, 128 paari

1.      Biao Chai – Jing Xie (Hiina)

2.      Nan Chang – Lu Lu (Hiina)

Eesti sportlased: 65.-128. Ingmar Seidelberg-Laura Vana; 65.-128. Kristjan Kaljurand-Gerda Teder; 65.-128. Kristjan Täherand- Getter Saar;

 

Maailmakarikaetapid

 

Croatian International 2008 06.-09.03.2008 Zagreb, Horvaatia

Meesüksikmäng, 88 osalejat

1.      Ville Lang (Soome)

2.      Erwin Kehlhofner (Prantsusmaa)

Eesti sportlased: 3.-4. Raul Must

 

Naisüksikmäng, 56 osalejat

1.      Kaori Imabeppu (Jaapan)

2.      Nanna Brosolat Jensen (Taani)

Eesti sportlased: 3.-4. Kati Tolmoff

 

Naispaarismäng, 16 paari

1.      Kati Tolmoff – Maria Thorberg (Eesti-Taani)

2.      Tatyana Bibik-Olga Golovanova (Venemaa)

 

 

Banuinvest Inetrnational 2008 20.-23.03.2008 Timisoara, Rumeenia

Meesüksikmäng, 88 osalejat

1.      Ville Lang (Soome)

2.      Raul Must (Eesti)

 

Finnish International Championships 2008 03.-06.04.2008 Helsingi, Soome

 

Meesüksikmäng, 88 osalejat

1.      Martin Bille Larsen (Taani)

2.      Carl Baxter (Inglismaa)

Eesti sportlased: kvalifikatsiooni 2. ring Tauno Tooming; kvalifikatsiooni 1. ring Rainer Kaljumäe

 

Naisüksikmäng, 72 osalejat

1.      Elizabeth Cann (Inglismaa)

2.      Sara Persson (Rootsi)

Eesti sportlased: 5.-8. Kati Tolmoff; 33.-48. Laura Vana; 33.-48. Karoliine Hõim; kvalifikatsiooni 1. ring Ana Linnamägi;

 

Meespaarismäng, 32 paari

1.      Fran Kurniawan-Wijaya Rendra (Indoneesia)

2.      Jacob Chemnitz-Mikkel Delbo Larsen (Taani)

Eesti sportlased: 17.-32. Tauno Tooming -Rainer Kaljumäe

 

Naispaarismäng, 32 paari

1.      Lena Frier Kristiansen-Kamilla Rytter Juhl (Taani)

2.      Ekaterina Ananina-Anastasia Russkikh (Venemaa)

Eesti sportlased: 17.-32. Ketly Freirik-Ana Linnamägi, 17.-32. Laura Vana-Karoliine Hõim

 

Segapaarismäng, 32 paari

1.      Fran Kurniawan-Shendy Puspa Irawati (Indoneesia)

2.      Mads Pieler Kolding-Line Damkjaer Kruse (Taani)

Eesti sportlased: 17.-32. Karoliine Hõim-Mikko Vikman (Eesti/Soome); 17.-32. Rainer Kaljumäe-Ketly Freirik

 

Dutch International 2008 24.-27.04.2008 Wateringen, Holland

Meesüksikmäng, 52 osalejat

1.      Hans-Kristian Vittinghus (Taani)

2.      Yunyong Wu (Hiina)

Eesti sportlased: 9.-16. Raul Must

 

Russian International White Nights 2008 02.-06.07.2008 Gatchina, Peterburg

Meesüksikmäng, 71 osalejat

1.      Ville Lang (Soome)

2.      Jan Vondra (Tsehhi)

Eesti sportlased: 5.-8. Raul Must; 9.-16. Rainer Kaljumäe

 

Naisüksikmäng, 47 osalejat

1.      Huiawen Xu (Saksamaa)

2.      Juliane Schenk (Saksamaa)

Eesti sportlased: 9.-16. Kati Tolmoff, kvalifikatsiooni esimene ring Laura Vana, Ketly Freirik

 

Bulgarian International Championships 2008 02.-05.10 2008 Sofia, Bulgaaria

Meesüksikmäng, 80 osalejat

1.      Yuichi Ikeda (Jaapan)

2.      Raul Must (Eesti)

Eesti sportlased: 17.-32. Gert Künka;

 

Naisüksikmäng, 49 osalejat

1.      Petya Nedelcheva (Bulgaaria)

2.      Susan Huges (Šotimaa)

Eesti sportlased: 5.-8. Kati Tolmoff;

 

Denmark Super Series 2008 21.-26.10.2008 Odense, Taani

 

Naisüksikmäng, 43 osalejat

1.      Lin Wang (Hiina)

2.      Mi Zhou (Hong Kong)

Eesti sportlased: 17.-32. Kati Tolmoff

 

Norwegian International 2008 13.-16.11.2008 Oslo, Norra

Meesüksikmäng, 66 osalejat

1.      Ville Lang (Soome)

2.      Henri Hurskainen (Rootsi)

Eesti sportlased: 3.-4. Raul Must; 17.-32. Gert Künka

 

Naisüksikmäng, 32 osalejat

1.      Zhang Xi (Hiina)

2.      Larisa Griga (Ukraina)

Eesti sportlased: 17.-32. Laura Vana, Karoliine Hõim

 

Segapaarismäng, 23 osalejat

1.      Michael Fuchs-Annekatrin Lillie (Saksamaa)

2.      Till Zander-Gitte Köhler (Saksamaa)

Eesti sportlased: 9.-16. Mikko Vikman-Karoliine Hõim (Soome/Eesti)

 

Scottish International Championships 2008 19.-23.11.2008 Glagow, Šotimaa

 

Naisüksikmäng, 64 osalejat

1.      Elizabeth Cann (Inglismaa)

2.      Kati Tolmoff (Eesti)

 

Welsh International 2008 27.-30.11.2008 Cardiff, Weils

 

Naisüksikmäng, 56 osalejat

1.      Kati Tolmoff (Eesti)

2.      Rachel Van Cutsen (Holland)

Eesti sportlased: 33.-48 Karoliine Hõim;

 

Naispaarismäng, 32 paari

1.      Mariana Agathangelou-Jillie Cooper (Inglismaa/Šotimaa)

2.      Ilse Vaessen-Rachel Van Cutsen (Holland)

Eesti sportlased: 17.-32. Piret Vaughan-Caroline Harvey (Eesti/Weils)

 

Segapaarismäng, 44 paari

1.      Jillie Cooper-Watson Briggs (Šotimaa)

2.      Ilse Vaessen-Jorrit de Ruiter (Holland)

Eesti sportlased: 17.-32. Karoliine Hõim-Jesper Von Herzen (Eesti/Soome); 33.-44. Piret Vaughan-Tim Stranks (Eesti/Inglismaa)

 

Irish International Championships 2008 04.-07.12.2008 Dublin, Iirimaa

 

Meesüksikmäng,

1.      Rajiv Ouseph (Inglismaa)

2.      Scott Evans (Iirimaa)

Eesti sportlased: 17.-32. Raul Must

 

Naisüksikmäng, 36 osalejat

1.      Xi Zhang (Hiina)

2.      Wenyan Li (Hiina)

Eesti sportlased: 3.-4. Kati Tolmoff