Spordiaastaraamat 2007

Eesti meistrivõistlused

 

43 Eesti Meistrivõitlused, Tartu 3. – 4. veebruar 2007

 

Meesüksikmäng (osalejaid 20)

1.      Raul Must/Tallinna Noorte Spordikeskus(TNSK)

2.      Rainer Kaljumäe/TNSK

3.      Tauno Tooming/TNSK

 

Naisüksikmäng (osalejaid 12)

1.      Kati Tolmoff/Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi(TÜASK)

2.      Helen Reino/TÜASK

3.      Kai-Riin Saluste/TNSK

 

Meespaarismäng (osalejapaare 12)

1.      Raul Must – Ants Mängel/TNSK

2.      Indrek Küüts – Meelis Maiste/Sulgpalliklubi Tartu Kalev – Sulgpalliklubi Tallina Kalev

3.      Vahur Lukin – Einar Veede/Sulgpalliklubi Tallinna Kalev – TÜASK

 

Naispaarismäng (osalejapaare 7)

1.      Helen Reino – Kai-Riin Saluste/TÜASK – TNSK

2.      Karoliine Hõim – Laura Vana/TNSK

3.      Helis Hirve – Kerli-Helen Oissar/TNSK

 

Segapaarismäng (osalejapaare 9)

1.      Ants Mängel – Karoliine Hõim/TNSK

2.      Tauno Tooming – Kai-Riin Saluste/TNSK

3.      Karl Kivinurm – Eve Jugandi/Sulgpalliklubi Tallinna Kalev

 

Eesti Noorte Meistrivõistlused, Eesti, Tallinn, 10. – 11. märts

 

U-11

Poiste üksikmäng (osalejaid 8)

1.      Rando Avarmaa TÜASK

2.      Mihkel Laanes Triiton

3.      Andrei Ignasov Triiton

 

Tüdrukute üksikmäng (osalejaid 7)

1.      Kristin Kuuba/Nõo SK

2.      Kadi-Riin Schimanski/TNSK

3.      Helina Rüütel/Nõo SK

 

U-13

Poiste üksikmäng (osalejaid 10)

1.      Mihkel Talts/Nõo SK

2.      Johann-Olaf Lääne/TÜASK

3.      Marten Lepasaar/Nõo SK

 

Tüdrukute üksikmäng (osalejaid 13)

1.      Helen Kaarjärv/TNSK

2.      Veronika Zuikova/TNSK

3.      Lembi Kaasik/Triiton

 

U-15

Poiste üksikmäng (osalejaid 14)

1.      Kristjan Kaljurand/TNSK

2.      Sander Asonov/TNSK

3.      Robert Kasela/Nõo SK

 

Tüdrukute üksikmäng (osalejaid 9)

1.      Getter Saar/TNSK

2.      Gerda Teder/Triiton

3.      Merli Avarmaa/TÜASK

 

Poiste paarismäng (osalejaid 5 paari)

1.      Kristjan Kaljurand – Jere Hirvi/TNSK

2.      Roland Üprus – Sander Asonov Triiton/TNSK

3.      Robert Kasela – Teet Smidt/Nõo SK

 

Tüdrukute paarismäng (osalejaid 4 paari)

1.      Merli Avarmaa – Gerda Teder

2.      Veronika Zuikova – Helen Kaarjärv

3.      Rutt Rannu – Maarion Kallakas/TNSK

 

Segapaarismäng (osalejaid 4 paari)

1.      Roland Üprus – Gerda Teder

2.      Kristjan Kaljurand – Getter Saar

3.      Jere Hirvi – Helen Kaarjärv

 

U-17

Noormeeste üksikmäng (osalejaid 18)

1.      Ingmar Seidelberg/TNSK

2.      Toomas Laur

3.      Kristjan Täherand/TNSK

 

Neidude üksikmäng (osalejaid 14)

1.      Laura Vana/TNSK

2.      Ketly Freirik/TNSK

3.      Kertu Margus/TÜASK

 

U-19

Noormeeste üksikmäng (osalejaid 8)

1.      Rainer Kaljumäe/TNSK

2.      Raul Käsner/TÜASK

3.      Indrek Ojam/TÜASK

 

Neidude üksikmäng (osalejaid 5)

1.      Karoliine Hõim/TNSK

2.      Kerttu Kuslap/TÜASK

3.      Esta Uudeküll/TNSK

 

Noormeeste paarismäng (osalejapaare 6)

1.      Raul Käsner – Rainer Kaljumäe

2.      Madis Reppo – Rajur Hint/TÜASK

3.      Tomi Tammesalu – Ingmar Seidelberg/TNSK

 

Neidude paarismäng (osalejapaare 9)

1.      Karoliine Hõim – Laura Vana

2.      Getter Saar – Ketly Freirik

3.      Eve Väljas – Kerttu Kuslap/TÜASK

 

Segapaarismäng (osalejapaare 4)

1.      Karoliine Hõim – Rainer Kaljumäe

2.      Laura Vana – Raul Käsner

3.      Ketly Freirik – Ingmar Seidelberg

 

Maailmameistrivõistlused, Euroopa meistrivõistlused, maailma ja Euroopa karikavõistlused

 

Maailmameistrivõistlused 2007 Kuala Lumpur, Malaisia, 13- 19 august

Naisüksikmäng (osavõtjaid 59):

1.      Lin Zhu (Hiina)

2.      Chen Wang (Hongkong)

3.      – 4.           Ning Zhang (Hiina)

Lan Lu (Hiina)

 

33. – 59. Kati Tolmoff

 

Helvetia Cup (Euroopa Meistrivõistlused segavõistkondadele, B-liiga), Island, Reykjavik, 17. – 21. jaanuar 2007 (osavõtjariike 16)

 

Eesti – Austria 3:2

Eesti – Iisrael 4:1

Eesti – Belgia 3:2

Eesti – Iirimaa 2:3

Eesti – Šveits 3:2

 

Kokkuvõttes Eestile tugev 3. koht, millega tõusti 2008. aastaks Euroopa 16 parema võistkonna hulka.

 

Eesti koondis Rainer Kaljumäe, Raul Must, Ants Mängel, Tauno Tooming, Kai-Riin Saluste ning Kati Tolmoff. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

 

Sudirman Cup (Maailmameistrivõistlused segavõistkondadele), Šotimaa, Glasgow, 11. – 17. juuni 2007

 

Eesti võistkond osales divisionis 4, kus mängitakse kohtadele 24. – 32.

 

Eesti – Bulgaaria 1:4

Eesti – Tšehhi 2:3

Eesti – Šveits 2:3

Eesti – Hispaania 3:0

 

Kokkuvõttes Eestile 31. koht. Eesti võistkonnas olid Raul Must, Ants Mängel, Tauno Tooming, Kati Tolmoff, Karoliine Hõim, Helen Reino ja Kai-Riin Saluste. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

Euroopa Võistkondlikud Juuniorite Meistrivõistlused, Saksamaa, Saarbrücken, 31. märts – 3. aprill

(osavõtjariike 16)

 

Eesti – Saksamaa 1:4

Eesti – Inglismaa 0:5

Eesti – Ukraina 0:5

Eesti – Šveits 1:3

Eesti – Portugal 3:1

 

Kokkuvõttes Eestile 15. koht. Eesti koondisesse kuulusid Raul Käsner, Rajur Hint, Rainer Kaljumäe, Madis Reppo, Ingmar Seidelberg, Karoliine Hõim, Laura Vana, Ketly Freirik ning Getter Saar. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

Euroopa Individuaalsed Juuniorite Meistrivõistlused, Saksamaa, Saarbrücken, 4. – 8. aprill

Meesüksikmäng (osavõtjaid 64)

1.      Mads Conrad (Taani)

 

17.- 32. Ingmar Seidelberg

33.- 64. Rainer Kaljumäe

 

Naisüksikmäng (osavõtjaid 64)

1.      Karina Jorgensen

 

17.- 32. Karoliine Hõim

33.- 64. Ketly Freirik, Laura Vana

 

Meespaarismäng (osavõtjaid 42)

1.      Peter Mills/Chris Adcock (Inglismaa)

 

17.- 32. Rajur Hint/Madis Reppo

33.- 42. Raul Käsner/Ingmar Seidelberg

 

Naispaarismäng (osavõtjaid 42)

1.      Olga Konon/Kristina Ludikova (Valgevene, Tšehhi)

 

17. – 32.         Laura Vana/Karoliine Hõim

                             Getter Saar/Ketly Freirik

 

Segapaarismäng (osavõtjaid 64)

1.      Christian Larsen/Joan Christiansen (Taani)

 

17. – 32. Peder Nordin/Karoliine Hõim (Rootsi/Eesti)

 

33.- 64.           Ingmar Seidelberg/ketly Freirik

                                   Raul Käsner/Laura Vana

 

U17 Euroopa Võistkondlikud Meistrivõistlused 2007, Türgi, Istanbul, 24. – 28. oktoober

(osavõtjariike 28)

 

Eesti – Norra 5:2

Eesti – Belgia 2:5

Eesti – Šotimaa 4:3

Eesti – Iirimaa 3:4

Eesti – Slovakkia 4:1

 

Kokkuvõttes Eestile 15. koht. Eesti koondisesse kuulusid Kristjan Kaljurand, Kristjan Kivirand, Kristjan Täherand, Toomas Laur, Getter Saar, Melissa Mazurtšak, Kertu Margus, Gerda Teder. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

Maailmakarikaetapid:

 

Swedish International 2007 Stockholm, Rootsi, 25. – 28. jaanuar

Meesüksikmäng

1.      Kenichi Tago (Jaapan)

 

Tauno Tooming (kvalifikatsiooni teine ring)

 

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Wenyan Li (Hiina)

2.      Kati Tolmoff

3.      Rachel van Cutsen (Holland)

Elisabeth Cann (Inglismaa)

 

Karoliine Hõim (kvalifikatsiooni esimene ring)

 

Meesaarismäng

1.      Imam Sodikin/Imanuel Hirschfeld (Indoneesia/Rootsi)

 

Joachim Fellenius/Gert Künka (Rootsi/Eesti) (kvalifikatsiooni 2. ring)

 

Austrian International Championships 2007, Pressbaum, Austria 22. – 25. veebruar

Meesüksikmäng (osalejaid põhiturniiril 32)

1.      Yi Lu (Hiina)

 

9. – 16. Raul Must

 

German Open 2007, Mulheim, Saksamaa, 27. veebruar – 4. märts

Meesüksikmäng (osalejaid põhiturniiril 64)

1.      Dan Lin (Hiina)

 

33. – 64. Raul Must

 

Croatian International 2007, Zagreb, Horvaatia 1. – 4. märts

Naisüksikmäng (osalejaid põhiturniiril 32)

1.      Guo Xin (Hiina)

 

5.– 8. Kati Tolmoff

 

Finnish International Championships 2007, Helsingi, Soome 29. märts – 1. aprill

Meesüksikmäng

1.      Joachim Persson (Taani)

 

Gert Künka (kvalifikatsiooni 3. ring)

Tauno Tooming (kvalifikatsiooni 1. ring)

 

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Li Wenyan (Hiina)

 

9. – 16 Kati Tolmoff

 

Helen Reino (kvalifikatsiooni esimene ring)

 

Naispaarismäng (osvõtjaid põhiturniiril 20)

1.      Mie Scjott-Kristensen/Christinna Pedersen (Taani)

 

9. – 16. Kai-Riin Saluste/Helen Reino

Segapaarismäng (osalejaid põhiturniiril 24)

1.      Tim Dettmann/Annekatrin Lille (Saksamaa)

 

17. – 24. Jesper von Hertzen/Kai-Riin Saluste (Soome/Eesti)

 

Velo Holland Open 2007, Wateringen, Holland, 12. – 15. aprill

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Yun Yong Wu (Hiina)

 

9. – 16. Raul Must

 

Portuguese International Championships 2007, Caldas da Rainha, Portugal, 19. – 22. aprill

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Peter Mikkelsen (Taani)

 

17. – 32. Raul Must

 

Hatzor International Israel, Kibbutz, Iisrael, 26. – 28. aprill

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 17)

1.      Tracey Hallam (Inglismaa)

 

5. – 8. Kati Tolmoff

 

Polish Open 2007, Inowlodz, Poola, 26. – 29. aprill

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Vladislav Druzchenko (Ukraina)

2.      Martin Bille Larsen (Taani)

3.      Raul Must

Rafal Hawel (Poola)

 

                  New Zealand Open 2007, Auckland, Uus-Meremaa, 15. – 20 mai

                  Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 27)

1.      Mi Zhou (Hongkong)

 

17. – 32. Kati Tolmoff

 

XX Spanish Open 2007, Hispaania, Madriid, 24. – 27. mai

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 63)

1.      Peter Mikkelsen (Taani)

 

                  17. – 32. Raul Must

 

                  Australian Open 2007, Austraalia, Brisbane, 25. – 27. mai

                  Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 25)

 

1.      Kanako Yonekura (Jaapan)

 

5.– 8. Kati Tolmoff

 

Kalev International 2007, Eesti, Tallinn, 01. – 03. juuni

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Kristian Nielsen (Taani)

9. – 16. Raul Must

17. – 32. Tauno Tooming, Rainer Kaljumäe, Ingmar Seidelberg

 

Vahur Lukin (kvalifikatsiooni kolmas ring)

Indrek Luts, Kaarel Kohler (kvalifikatsiooni teine ring)

 

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 24)

1.      Kati Tolmoff (Eesti)

2.      Carola Bott (Saksamaa)

3.      – 4. Akvile Stapustaitite (Leedu), Elena Prus (Ukraina)

 

9. – 16. Laura Vana, Karoliine Hõim, Helen Reino

 

17. – 24. Getter Saar, Gerda Teder, Ketly Freirik

 

Meespaarismäng (osavõtjaid 18)

1.      Tuomas Nuorteva/Mikko Vikman (Soome)

2.      Iwo Zakowski/Jesper von Hertzen (Soome)

3.      – 4.     Ants Mängel/Raul Must (Eesti)

                 Kasper Lehikoinen/Salim Sameon (Soome/Malaisia)

 

5.– 8. Vahur Lukin/Karl Kivinurm, Andres Aru/Kristo Kasela, Tauno Tooming/Rainer Kaljumäe)

 

      9. – 16. Indrek Luts/Patrick Rang, Meelis Maiste/Indrek Küüts, Raul Käsner/Ingmar Seidelberg

 

Naispaarismäng (osavõtjaid 8)

1.      Lucia Tavera/Sandra Chirlaque (Hispaania)

2.      Anna Narel/Akvile Stapustaitite (Poola/Leedu)

3.      – 4.     Külli Iste/Helen Reino (Eesti)

                             Noora Virta/Oona Seppälä (Soome)

 

5.– 8. Relika Reinmann/Esta Uudeküll, Laura Vana/Karoliine Hõim

 

Segapaarismäng (osavõtjaid 15)

1.      Anton Nazarenko/Evgenia Antipova (Venemaa)

2.      Heimo Götchl/Claudia Mayer (Austria)

3.      – 4.     Karl Kivinurm/Eve Jugandi (Eesti)

                 Tuomas Nuorteva/Helen Reino (Soome/Eesti)

 

5.-8.          Ants Mängel/Karoliine Hõim

 

9. – 15.     Rainer Kaljumäe/Ketly Freirik

                 Aleksei Kuplinov/Laura Vana (Venemaa/Eesti)

 

White Nights 2007, Venemaa, Gatchina, 11. – 15. juuli

Naisüksikmäng (osavõtjaid 17)

1.      Kanako Yonekura (Jaapan)

 

9. – 16. Kati Tolmoff

 

Victorian International 2007, Austraalia, Victoria, 12. – 15. juuli

Meesüksikmäng (osalejaid põhiturniiril 32)

1.      Sho Sasaki (Jaapan)

 

9. – 16. Raul Must

 

Indonesia Surabaya Challenge 2007, Indoneesia, Surabaya, 28.08 – 01.09

Meesüksikmäng

1.      ?

 

9. – 16. Raul Must

 

Turkiye International 2007, Türgi, Istanbul, 30. 08 – 02. 09

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Juliane Schenk (Saksamaa)

2.      Petya Nedelcheva (Bulgaaria)

3.      – 4.     Kati Tolmoff

                 Ella Karachkova (Venemaa)

 

Yonex Czech International 2007, Tšehhi, Brno, 20.- 23. september

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Rachel Van Cutsen (Holland)

 

9. – 16. Kati Tolmoff

 

Bulgarian International Championships 2007, Bulgaaria, Sofia, 3. – 7. oktoober

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 64)

1.      Jan Frolich (Tšehhi)

 

17. – 32. Raul Must

 

Cyprus International 2007, Küpros, Larnaca, 11. – 14. oktoober

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 30)

1.      Kati Tolmoff

2.      Karina Jorgensen (Taani)

3.      – 4.     Telma Santos (Portugal)

     Ragna Ingolfsdottir (Island)

                 

                  Naispaarismäng (osavõtjaid 12)

1.      Gutta Jwala/Kurian Shruti (India)

2.      Kati Tolmoff/Ragna Ingolfsdottir (Eesti/Island)

3.      – 4.     Katarzina Krasowska/Dometia Ioannou (Poola/Küpros)

                 Maria Kaaberbol Thorberg/Maja Bech (Taani)

 

Yonex Hungarian International Championships 2007, Ungari, Budapest, 01. – 04. november

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Ragna Inglofsdottir (Island)

 

Karoliine Hõim (kvalifikatsiooni teine ring)

 

Naispaarismäng (osavõtjaid 17)

1.      Lina Damkjaer Kruse/Camilla Sorensen (Taani)

 

9. –  16. Karoliine Hõim/Oona Seppälä (Eesti/Soome)

 

Iceland Express International 2007, Island, Reykjavik, 8.- 11. november

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 31)

1.      Ragna Ingolfsdottir (Island)

2.      Trine Niemeier (Taani)

3.      – 4.     Kati Tolmoff

                 Tinna Helgadottir (Island)

 

Scottish International Championships 2007, Šotimaa, Glasgow, 21. – 25. november

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 64)

1.      Kanako Yonekura (Jaapan)

 

5.– 8. Kati Tolmoff

 

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 64)

1.      Kenichi Tago (Jaapan)

 

33. – 64. Raul Must

 

Yonex Welsh International 2007, Wales, Cardiff, 29. nov – 02. detsember

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Jill Pittard (Šotimaa)

 

Piret Hamer (kvalifikatsiooni teine ring)

 

Naispaarismäng (osavõtjaid 19)

1.      Chloe Magee/Bing Huang (Iirimaa)

 

17.- 19. Piret Hamer/Rachele Philips (Eesti/Wales)

 

Russian Open Gold Grand Prix 2007, Venemaa, Moskva, 5. – 9. detsember

Naisüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Yihan Wang (Hiina)

 

5.– 8. Kati Tolmoff

 

Irish International Championships 2007, Iirimaa, Lisburn, 6.- 9. detsember

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Peter Mikkelsen (Taani)

 

9. – 16. Raul Must

 

VII Italian International 2007, Itaalia, Rooma, 11. – 14. detsember

Naisüksimäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Juliane Schenk (Saksamaa)

 

17.- 32. Kati Tolmoff

 

Hellas Victor 2007, Kreeka, Ateena, 18.- 22. detsember

Meesüksikmäng (osavõtjaid põhiturniiril 32)

1.      Marc Zwiebler (Saksamaa)

2.      Raju Rai (Ameerika Ühendriigid)

3.      – 4.     Raul Must

                 Yuhan Tan (Belgia)

 

Eesti koondiste maavõistlused, rahvusvahelised kohtumised ja võistlused koondiste tasemel.

 

Eesti – Soome Juuniorite maavõistlus, Soome, Helsingi, 16. märts

 

Eesti – Soome 3:4

 

Eesti võistkonda kuulusid kuulusid Raul Käsner, Rajur Hint, Rainer Kaljumäe, Madis Reppo, Ingmar Seidelberg, Karoliine Hõim, Laura Vana ning Ketly Freirik. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

Eesti – Austria juuniorite maavõistlus, Austria, Dornbirn, 23. august 2007

 

Eesti – Austria 1:6

 

Eesti koonsisesse kuulusid Karoliine Hõim, Laura Vana, Ketly Freirik, Toomas Laur, Teet Smidt ning Madis Reppo. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

           

 

IV Eesti – Soome Juuniorite maavõistlus, Eesti, Tallinn, 25. november.

 

Eesti – Soome 3:4

 

Eesti võistkonda kuulusid Teet Smidt, Margo Lemming, Toomas Laur, Kristjan Kaljurand, Karoliine Hõim, Laura Vana, Ketly Freirik ning Getter Saar. Peatreeneriks Aigar Tõnus.

 

Eesti – Soome noorte maavõistlus, Eesti, Tallinn, 14. detsember

 

Eesti –Soome U-11 vanuseklass 4:3

Eesti – Soome U-13 vanuseklass 0:15

Eesti – Soome U-15 vanuseklass 1:14

 

Eesti võistkonda kuulusid U-11 vanuseklassis Mihkel Laanes, Mikk Õunmaa, Karl-Erik Reim ning Kristin Kuuba: U-13 vanuseklassis Sander Merits, Sander Sauk, Hendrik Neemre, Heiko Zoober, Lembi Kaasik, Anette Martin, Kadi-Riin Schimanski, Lisette Tiirik, Mirjam Vaht ja Reelika Rehme; U-15 vanuseklassis Gert Kuusik, Karel Künnapuu, Robert Kasela, Mihkel Talts, Johann-Olaf Lääne, Mikk Järveoja, Helen Kaarjärv, Rutt Rannu, Merili Koorits ning Liis Järveoja. Peatreeneriks Heiki Sorge.

 

 

MUU

 

Suveuniversiaadil Tais, Bangkokis, jõudis Eesti naispaar Kai-Riin Saluste/Helen Reino 16 parema sekka. Esimese koha saavutasid Cheng/Chien Taipeist.