Eesti koondis Juunioride EM võistkonna võistlusel

Selgunud on Eesti koondis, kes mängib Juunioride EM võistkonnavõistlusel Tallinnas. Koondise peatreener Indrek Küüts arvas Eesti võistkonda Karina Kapaneni, Victoria Korobova, Catlyn Kruusi, Arina Krõlova ja Ramona Üpruse ning noormeestest Artur Ajupovi, Karl Kerti, Hans Kristjan Pilve ja Aleksander Raudseppa.  Võistkondlik turniir peetakse 7-11. september Kalevi Spordihallis. Individuaalturniiril osalevad Eesti sportlased nimetab koondise peatreener 14. augustiks.

Tais toimus Maailma Sulgpalliföderatsiooni aastakoosolek

Eelmise nädala lõpus toimus Maailma Sulgpalliföderatsiooni aastakoosolek Bangkokis Tais. Seekordne koosolek tegi otsuseid mitmes olulises küsimuses.

BWF nõukogu esitas ettepaneku punktisüsteemi muutmiseks ja 5×11 süsteemile üleminekuks. Otsus vajanuks 2/3 koosolekul osalejate poolthääli. Uuele punktisüsteemile üleminek sai 129 poolt ja 123 vastuhäält. Sellega jätkatakse senise punktisüsteemiga 3×21.

Samuti hääletati servimise reeglite muudatuse üle. Hääletusel oli ettepanek anda BWF nõukogule volitus viia lõpuni fikseeritud kõrgusega servi. 1.15m testperiood ja testperioodi lõpus otsustada kas servi reegleid muuta või mitte ja samuti otsustada, kas tuua uuesti sisse nõue, et reketi pea oleks suunaga alla. Viimast nõuet testperioodil ei ole. See otsus sai koosoleku toetuse. Seega otsustatakse servi reeglite muudatused testperioodi lõpus (st aasta lõpus) BWF nõukogu poolt.

Maailma edetabeli turniiridest testitakse fikseeritud kõgusega serve praegu World Tour turniiridel. Kontinentaalsetel turniiridel Int series, Int challenge on endiselt senised servi reeglid. Samuti on senised servi reeglid kõigil Eesti turniiridel.

Lisaks andis BWF teada, et treeneri koolituse puhul on välja töötamisel BWF 3 tase ning see võimaldab riikidel oma koolituse tasemed viia vastavusse BWF tasemetega. Kui riik oma treeneri koolituse tasemed BWF tasemetega ühtlustab on näiteks võimalik treeneritel, kellel on BWF  1 tasemele vastav kodumaine kvalifikatsioon võimalik osaleda kohe BWF 2 taseme koolitustel. Ehk nii avanevad treeneritele suuremad täiendkoolituse võimalused.

Tule Juunioride Euroopa Meistrivõistlustele vabatahtlikuks

Hea sulgpallisõber, sel sügisel 7-16.09 toimub Tallinnas läbi aegade suurim ja tähtsaim sulgpalli võistlus – Juunioride Euroopa Meistrivõistlused. Selle suursündmuse heal tasemel läbiviimiseks vajame paljude vabatahtlike abi. Vabatahtlikke kaasame mitmetes erinevates valdkondades, nii et igaühel on võimalus leida endale meeldiv tegevus.

Vabatahtlikele pakume omaltpoolt: riietus, toitlustus, koolitus, võistluste lõpuüritusel osalus ning sulgpalli teemalised loosimised peauhinnaga reis All England turniirile 2019. Ja loomulikult võimalus näha tipptasemel sulgpalli mänge.
Kui sa soovid aidata kaasa esimese sulgpalli tiitlivõistluse toimumisele Eestis, pane palun end kirja SIIN.

Eestlased tõid Seenioride Põhjamaade Meistrivõistlustelt 4 kuldmedalit

Nädalavahetusel mängiti Soomes, Tamperes Seenioride Põhjamaade Meistrivõistlused.

Eestlased võitsid 4  meistritiitlit. Ainsa üksikmängu kuldmedali võitis Marika Lõhmus 60+ naiste üksikmängus, kui alistas kõik oma vastased kindlalt kahes geimis.

40+ meeste paarismängus sammusid kindlakäeliselt finaali Taimar ja Tanel Talts. Finaalis alistasid eestlased 1. asetusega Soome paari Marcus Björksten – Jukka Kaasineni 21-19; 22-20. Eestlased ei loovutanud turniiri jooksul vastastele mitte ühtegi geimi võitu.

40+ vanuseklassi segapaarismängus võitsid Triinu Tombak ja Toomas Vallikivi kuldmedali. Poolfinaalkohtumises seisis ees Hiina ja Soome segapaar Antti Rehtola – Hanrong Liu. 49 minutit kestnud mängus suutsid eestlased kätt kindlamana hoida ja võitsid kohtumise kolmes geimis, tulemusega 21-17; 23-25; 13-21. Finaalis kohtus Eesti segapaar turniiri 1. asetusega Soome paari Juuso Atrila – Emmi Heikkineniga. Raskes kolmegeimilises kohtumises toodi kuldmedal siiski koju, kui mäng võideti 13-21; 21-14; 21-17.

35+ naispaarismängus tõid kuldmedali koju Kati Kraaving ja Kairi Teeväli, kes võitsid oma alagrupis kõik kolm kohtumist.

Vaata kõiki tulemusi siit!

Artur Ajupov ja Tauri Kilk said Horvaatias kolmanda koha

Nädalavahetusel toimus Horvaatias U17 vanuseklassi Euroopa karikaetapp.

Artur Ajupov ja Tauri Kilk said poiste paarismängus kolmanda koha. Turniiri 2. asetusega Artur Ajupov ja Tauri Kilk alustasid oma mänge teisest ringist, kus kohtusid Rootsi paari Filip Karlborg – Max Svenssoniga. Eestlased alistasid rootslased kindlalt kahes geimis tulemusega 21-18; 21-15. Kolmandas ringis pidasid noored raske mängu Soome paari Safin Emran – Juuso Kuopplaga, kelle võitsid 18-21; 21-16; 21-17. Teel finaali seisis ees kohtumine tugeva vene paari Kirill Bunkov – Vsevolod Pchelintseviga. Mäng oli väga tasavägine, kuid seekord oli käsi kindlam vastastel, kes võitsid mängu 21-19; 27-25.

Poiste üksikmängus tegi Artur Ajupov samuti suurepärase tulemuse, kui jõudis välja veerandfinaali. Pääsuks poolfinaali ootas ees kohtumine turniiri 1. asetusega venelane Georgii Lebedev. Ajupov tunnistas vastase paremust kahes geimis 21-12 ja 21-15. Lebedev oli ka hilisem turniiri võitja.

Tüdrukute üksikmängus eestlased rootslastest sel korral jagu ei saanud. Catlyn Kruus pidas küll tasavägise heitluse 6. asetusega Fiona Hallbergiga, kuid pidi kolmes geimis tunnistama vastase paremust 21-14; 11-21; 21-18. Ramona Üprus esimesest ringist edasi ei pääsenud. Tüdrukute paarismängus ei soosinud loosiõnn Catlyn Kruus – Ramona Üprust. Tüdrukute teekonna lõpetas 2. asetusega Rootsi paar Edith Urell – Cecilia Wang, kes võitsid mängu kahes geimis.
Segapaarismängus eestlased esimesest kohtumisest kaugemale ei jõudnud.

Eesti noored võistlevad Horvaatias

18.-20. mail mängitakse Horvaatias U17 vanuseklassi Euroopa karikaetapp “Adria U17 International 2018”.

Poiste üksikmängus on Artur Ajupov turniiri 6. asetusega ja alustab oma mänge otse teisest ringist. Tauri Kilk kohtub esimeses ringis Ungari esindaja Bene Benjamin Kiss’ga.
Tüdrukute üksikmängus alustab Catlyn Kruus otse teisest ringist, kus kohtub 6. asetusega rootslanna Fiona Hallbergiga. Ramona Üprus kohtub esimeses ringis samuti Rootsi esindaja Thyra Hultmaniga.

Poiste paarismängus on Tauri Kilk ja Artur Ajupov 2. asetusega ning kohtuvad teises ringis rootslaste Filip Karlborg – Max Svensson ja slovakkide Boris Karpjak – Peter Radoczi omavahelise mängu võitjaga. Catlyn Kruus ja Ramona Üpruse mängivad oma esimese kohtumise 2. asetusega Rootsi paari Edith Urell – Cecilia Wangi vastu.

Segapaarismängus on Artur Ajupov ja Ramona Üprus 2. asetusega ning Catlyn Kruus ja Tauri Kilk 4. asetusega. Mõlemad eestlased alustavad oma mänge otse teisest ringist.